reklama

S predlžovaním Spartakovskej mesto aktuálne neuvažuje, zlepšiť chce dostupnosť k zóne pri obchvate

Mesto Trnava si necháva predĺžiť platnosť územného rozhodnutia z roku 2007, ktoré hovorí o ďalšej etape výstavby Spartakovskej ulice.

Ide o zámer, podľa ktorého sa má v budúcnosti predĺžiť Spartakovská ulica až k Zavarskej. Podľa vedúceho kancelárie primátora mesta Pavla Tomašoviča však projekt v súčasnosti nie je aktuálny.

Spartakovská ulica

„V súčasnej fáze ide skôr o formálny krok. Územný plán umožňuje v budúcnosti ďalšiu výstavbu v oblasti medzi areálom Lokomotívy, závodom ŽOS a lokalitou pri veterinárnej klinike. Mesto nechalo vypracovať projekt predĺženia Spartakovskej pre prípad, že by sa v budúcnosti našiel investor, ktorý by v lokalite plánoval výstavbu v súlade s územným plánom,“ vysvetlil.
Územné rozhodnutie pre výstavbu 2. etapy Spartakovskej ulice bude po schválení v platnosti do roku 2013.

Tomašovič zároveň pripomenul existujúcu alternatívu, podľa ktorej sa v budúcnosti uvažuje s využívaním panelovej komunikácie na Koniarekovej ulici. „Ak by sa predlžovanie Spartakovskej ukázalo aj v budúcnosti ako zbytočný luxus, nebude problém využívať aj naďalej Koniarekovu ulicu. Po dohode som správcom komunikácie, ktorým je Trnavský samosprávny kraj, je možné vybudovať v tomto úseku aj chodník pre cyklistov. „

Trnavská samospráva plánuje v budúcnosti vybudovať lepšie komunikačné prepojenie aj s obchodno-priemyselnou zónou pri južnej časti obchvatu. „V tomto prípade počítame aj so zainteresovanosťou subjektov, ktorých sa investície v tejto zóne týkajú. Zámerom mesta je, aby zóna pri obchvate, kde sa už dnes nachádza automobilka PSA ale aj obchodné centrá, bola v budúcnosti čo možno najlepšie prístupná aj pre peších či cyklistov,“ zdôraznil P. Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2011 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.