reklama

Mesto chce postaviť na Spartakovskej ulici nový obytný blok s materskou školou

Trnavská radnica chce na Spartakovskej ulici vybudovať nový mestský obytný blok. V júli 2022 samospráva vyhlásila verejnú anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž s cieľom vybrať spracovateľa najlepšieho návrhu komplexného riešenia priestoru s výmerou 23 500 metrov štvorcových.

Mesto Trnava vyhlásilo s názvom Mestský blok Spartakovská v Trnave. Jej cieľom je v lokalite Vozovky,

Lokalita, ktorú si mesto Trnava vyhliadlo so zámerom umiestnenia nového obytného bloku, sa nachádza v páse zelene na Spartakovskej ulici. Lokalita je ohraničeného ulicami Spartakovskou, Sasinkovou, Konštantína Čulena a parkoviskom bytového domu na Spartakovskej 11 – 13.


Pohľad od novej okružnej križovatky. Budúci obytný blok chce mest umiestniť v priestore na ľavej strane

Reprofoto: Google Street View

Ako približuje radnica v tlačovej správe, „nosnou funkciou nového mestského bloku bude kvalitné bývanie s energeticky pasívnym štandardom, nová materská škôlka s rozšírenou kapacitou, flexibilné prenajímateľné priestory a v neposlednom rade plnohodnotný park a verejné priestory“.

Riešenie územia má zachovať kontinuitu zeleného koridoru od križovatky Spartakovskej a Hlbokej cez sídlisko Koniarekova až po navrhovaný park v novobudovanej obytnej zóne Prúdy.

Do návrhu musia byť začlenené aj jestvujúce perspektívne stromy a navrhnutá zeleň má plniť nielen izolačnú funkciu v smere od Spartakovskej ulice, ale vytvárať aj podmienky na aktívne trávenie voľného času pre obyvateľov a podieľať sa na zvýšení biodiverzity a ekostability tejto lokality s presahom do okolia.

„Zámerom mesta je vytvorenie moderného mestského bloku s príjemnými verejnými priestormi a udržateľnou dopravnou aj technickou infraštruktúrou,“ uvádza samospráva.

Súťažné návrhy musia byť mestu doručené do 13. októbra 2022. Odborná porota ich bude hodnotiť 27. a 28. októbra a vyhlásenie výsledkov súťaže sa má uskutočniť do 11. novembra 2022.

Podrobné informácie o podmienkach súťaže nájdete v dokumente Mestský blok Spartakovská v Trnave.


Priestor plánovaného mestského bloku z nadhľadu


Budúci mestský blok s kvalitným bývaním, škôlkou a parkom by mal vzniknúť vo vyznačenom priestore medzi ulicami Spartakovskou a Konštantína Čulena

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2022 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.