reklama

Od marca má byť spoplatnené parkovanie pri zimnom štadióne, na Spartakovskej plánuje mesto zaviesť aj rezidentskú zónu

Mesto Trnava navrhuje vytvoriť rezidentské parkovanie na Spartakovskej ulici. O návrhu majú hlasovať mestskí poslanci na decembrovom rokovaní zastupiteľstva.

Návrh Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) prináša spustenie regulácie statickej dopravy v novej Zóne R2 a rozšírenie Zóny B o nové lokality. Hlasovať o ňom budú v utorok 7. decembra poslanci mestského zastupiteľstva. V prípade, že návrh schvália, bude VZN účinné od 1. marca 2022.

Návrh VZN zavádza novú rezidentskú zónu s názvom R2, do ktorej budú patriť vnútrobloky po oboch stranách Spartakovskej. Tie sú prioritne určené na parkovanie pre tamojších obyvateľov.

Do spoplatnej zóny má patriť podľa návrhu aj nedávno vybudované parkovisko pred hlavným vchodom do Mestského zimného štadióna a parkovacie miesta na pozdĺžne státie na Spartakovskej ulici.


Spartakovská ulica

„Rovnako ako v Zóne R1 na Ľudmily Podjavorinskej sú obyvatelia s trvalým pobytom v rezidentskej zóne (prípadne s prechodným pobytom v nej a trvalým pobytom inde v Trnave) zvýhodnení. Oplatí sa im zakúpiť si parkovaciu kartu – za prvé auto v domácnosti na rok zaplatia iba jedno euro, druhé ich vyjde 99 eur. Zóna R2 bude rovnako ako R1 spoplatnená nonstop, pretože Spartakovská aj sídlisko Ľudmily Podjavorinskej sú zaťažené parkujúcimi vozidlami v dennom i nočnom čase počas celého týždňa,“ konštatuje trnavská radnica.

Rezidenti Zóny R2 budú mať rovnako ako rezidenti R1 k dispozícii 48 hodín voľného parkovania ročne pre svoje návštevy. Táto možnosť bude dostupná od 1. januára 2022 prostredníctvom webovej aplikácie datamesta.trnava.sk.  

Parkovanie na Spartakovskej pri zimnom štadióne a na okraji cesty má byť vedené ako Zóna B.

Súčasťou tejto zóny je už od 1. augusta 2021 aj parkovisko pred obchodom BILLA, avšak regulácia v ňom ešte nebola spustená. Parkovanie tu bude spoplatnené po ukončení výstavby a vyznačení parkovacích miest. 

„Zóna B slúži ako možnosť lacného parkovania napríklad pre ľudí dochádzajúcich do Trnavy, ktorí potrebujú parkovať v blízkosti centra, a tiež pre návštevy obyvateľov priľahlých zón R1 a R2. Hodina parkovania tu pri platbe cez webovú aplikáciu datamesta.trnava.sk. stojí 20 centov, platí sa od pondelka do piatka medzi 8.00 a 18.00 h, víkendy sú zdarma,“ pripomína Mesto Trnava.Navrhovaná zóna R2 pre rezidentov, dole Zóna B s vyznačením spoplatneného parkovania na Spartakovskej

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2021 20:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.