reklama

Mesto podpísalo zmluvu na vybudovanie nového parkoviska pri zimnom štadióne

Mesto Trnava podpísalo na začiatku novembra zmluvu na vybudovanie nového parkoviska pri zimnom štadióne pre 32 áut.

Dodávateľom stavebných prác bude spoločnosť EKOP Kátlovce, ktorá ponúkla vo verejnom obstarávaní najnižšiu cenu 88 920 eur s DPH. Predpokladaná hodnota stavebných prác bola v súťaži stanovená na 160-tisíc eur s DPH.

Stavebné práce budú podľa zmluvy o dielo trvať dva mesiace od odovzdania staveniska. Do termínu realizácie sa nezapočítava obdobie počas zimných mesiacov, kedy sa na stavbe z dôvodu klimatických podmienok nepracovalo.

Ilustračné foto

Parkovisko bude umiestnené na trávnatej ploche pred zimným štadiónom na Spartakovskej ulici za autobusovou zastávkou.

Navrhnuté je so stredovou komunikáciou širokou 6 metrov a dvoma krídlami kolmých parkovacích státí s hĺbkou od 5 do 5,2 metra. Parkovacie miesta budú v pravidelnom intervale prerušené ostrovom zelene s bodovou výsadbou stromov.

Celkový počet novovybudovaných parkovacích miest bude 32, z toho dve miesta budú vyhradené pre zdravotne hendikepované osoby.

Pred samotným budovaním parkoviska dôjde k vybúraniu celej konštrukcie chodníka. Zrekonštruovaná bude aj plocha súčasného vjazdu pred bránou do areálu mestského zimného štadióna zo strany Spartakovskej.

V priestore budúceho parkoviska sa nachádza 7 stromov. Vyrúbu tri brezy a niektoré stromy presadia. Vysadených bude 14 nových stromov, z toho 12 javorov poľných “Red Shine” a dva platany javorolisté.

Súčasťou projektu sú aj trávnaté plochy s rozlohou 265 metrov štvorcových.

Dopravná obsluha parkoviska bude zabezpečená zo Spartakovskej ulice.

Nové plochy na parkovanie vzniknú v tomto priestore:

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2020 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mesto podpísalo zmluvu na vybudovanie nového parkoviska pri zimnom štadióne”

 1. 1
  Parking says:

  Kde su teraz hejty ze mesto neriesi parkovanie? :-D parkovisko sa pri tom projektovalo sucasne s cyklotrasou na spartakovskej

  • 1.1
   Dudu says:

   Jasne ze neriesi,asi si zabudol ze kopec ich hipster zlikvidoval aby sa mohol na kereku povozit,alebo maspicit ze sa v TT parkuje a jazdi bezproblemovo?

   • 1.1.1
    Parking says:

    Áno, v TT sa jazdí úplne v pohode. Väčšina mesta je dostupná autom do 10 minút aj v rannej špičke. S parkovaním je to problémovejšie, ale tu nepomôžu nové parkoviská, ale platená regulácia, kvalitná MHD a kvalitné cyklotrasy a chodníky, aby ľudia nemuseli vlasniť auto.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.