reklama

Mesto podpísalo zmluvu na revitalizáciu parčíka pri evanjelickom kostole

Revitalizáciu parčíka a priestoru galérie pri evanjelickom kostole zrealizuje trnavská spoločnosť CS, ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže s ponukou v hodnote 203-tisíc eur s DPH.

Mesto Trnava počítalo v rozpočte s nákladmi na obnovu priestranstva situovaného medzi Námestím SNP a Hospodárskou ulicou vo výške 236-tisíc eur.

Do verejnej súťaže predložilo svoje ponuky šesť uchádzačov. Vyhodnotenie ponúk bolo realizované elektronickou aukciou. Pred podpisom zmluvy o dielo odstúpil prvý a následne aj druhý uchádzač v poradí.

Vizualizácie:
park-evanjelicky-viz-1
park-evanjelicky-viz-2

Zdroj: Mesto Trnava

Prvé plány na obnovu verejného priestoru, ktorý za desiatky rokov od svojho vzniku až doteraz nepodstúpil žiadnu významnú rekonštrukciu, zverejnilo mesto oficiálne začiatkom minulého roka.

Komplexná obnova parku má riešiť chodníky, verejné osvetlenie, sadovnícke úpravy, ale aj umiestnenie drobnej architektúry a nového mobiliáru ako sú lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle majú byť riešené ako novotvar v jednoduchom čistom dizajne, spĺňajúcom príslušné normy, požiadavky na vysokú odolnosť voči vandalizmu.

V rámci sadovníckych úprav je navrhované odstránenie 7 silno poškodených a nebezpečných vzrastlých stromov, jeden strom majú vyrezať z koncepčných dôvodov.

park-evanjelicky2
stefanik-park
Priestor pri evanjelickom kostole získa novú podobu

Stredový parter pripomínajúci pod parkom tečúcu riečku Trnávku vytvorí vlniaci sa pás tmavého živého plota z tisu, obklopený pásom z riečnych okruhliakov a pásmi postupne kvitnúcich trvaliek prevažne modrej a bielej farby.

Zámer rieši aj výmenu a osadenie nového verejného osvetlenia. V parku pribudne osem stĺpov verejného osvetlenia so 14 LED lucernami.

Nasvietený bude aj pomník Milana Rastislava Štefánika.

Riešenie spevnených plôch spočíva v komplexnej rekonštrukcii jestvujúcich a vybudovaní nových chodníkov pre peších, vrátane nových trasovaní a prepojení. Vznikne aj nová spevnená plocha okolo pomníka, ktorý bude v rámci realizácie zámeru posunutý do novej polohy.

Trvanie realizačných prác komplexnej obnovy verejného priestranstva, ktoré sa uskutočnia zrejme v prvej polovici roku 2015, sa odhaduje na tri mesiace.

Pohľad na riešené územie:
revitalizacia-park

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2015 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto podpísalo zmluvu na revitalizáciu parčíka pri evanjelickom kostole”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.