reklama

Mesto chce začať s revitalizáciou parku pri evanjelickom kostole

Trnavská radnica plánuje v tomto roku začať s revitalizáciou a úpravami v parku za sochou generála Štefánika pri evanjelickom kostole.

Zelený priestor situovaný medzi Námestím SNP a Hospodárskou ulicou je morálne zastaralý. Od svojho založenia nebol významnejšie upravovaný. Lokalitou v širšom centre Trnavy denne prechádzajú stovky chodcov a cyklistov.

stefanik-park
Parku dominuje socha generála M. R. Štefánika

Mesto plánuje v tomto roku vypracovať projektovú dokumentáciu a začať s prvou etapou realizačných prác.

V tohtoročnom rozpočte je na projekt vyčlenených 50 – tisíc eur.

Revitalizácia má riešiť chodníky, verejné osvetlenie, sadové úpravy, ale aj umiestnenie drobnej architektúry a nového mobiliáru ako sú lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle.

Sadové úpravy sa dotknú prostredníctvom vypracovanej štúdie aj inventarizácie drevín, ktorá bude podkladom na ošetrenie alebo prípadnú asanáciu poškodených stromov. V parku pravdepodobne pribudne aj niekoľko nových stromov, plánuje sa výsadba kvetinových záhonov a kríkov.

Súťažné návrhy na projektovú dokumentáciu a realizačný projekt vyberie mesto prostredníctvom verejného obstarávania. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 10. marca.

Vizualizácie:
park-evanjelicky-viz-1
park-evanjelicky-viz-2
revitalizacia-park

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2014 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce začať s revitalizáciou parku pri evanjelickom kostole”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.