reklama

Park pri evanjelickom kostole zrevitalizujú zrejme už v tomto roku

Revitalizácia parku pri evanjelickom kostole za sochou generála Štefánika sa uskutoční zrejme už v tomto roku.

Prvé plány na obnovu verejného priestoru, ktorý za desiatky rokov od svojho vzniku až doteraz nepodstúpil žiadnu významnú rekonštrukciu, zverejnilo mesto oficiálne začiatkom tohto roka.

Aktuálne hľadá trnavská samospráva prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác. Firmy môžu predkladať svoje ponuky do 21. júla.

Mesto predpokladá, že úpravy zeleného priestoru situovaného medzi Námestím SNP a Hospodárskou ulicou, si vyžiadajú približne 240-tisíc eur z vlastných rozpočtových zdrojov.

park-evanjelicky2
stefanik-park
Priestoru dominuje socha generála M. R. Štefánika

Komplexná obnova parku má riešiť chodníky, verejné osvetlenie, sadovnícke úpravy, ale aj umiestnenie drobnej architektúry a nového mobiliáru ako sú lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle.

V rámci sadovníckych úprav je navrhované odstránenie 7 silno poškodených a nebezpečných vzrastlých stromov, jeden strom majú vyrezať z koncepčných dôvodov.

V parku vzniknú nové vyvýšené záhony, centrálny trávnik, vyrúbané stromy nahradí 12 pagaštanov pleťových.

Stredový parter pripomínajúci pod parkom tečúcu riečku Trnávku vytvorí vlniaci sa pás tmavého živého plota z tisu, obklopený pásom z riečnych okruhliakov a pásmi postupne kvitnúcich trvaliek prevažne modrej a bielej farby.

Nový mobilár budú tvoriť lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle a reklamné zariadenia. Stožiare pre vlajkoslávu sú riešené ako novotvar v jednoduchom čistom dizajne, spĺňajúcom príslušné normy, požiadavky na vysokú odolnosť voči vandalizmu a opatrenia proti prespávaniu marginálnych skupín obyvateľstva, uvádza sa v projekte.

Zámer rieši aj výmenu a osadenie nového verejného osvetlenia. V parku pribudne osem stĺpov verejného osvetlenia so 14 LED lucernami.

Nasvietený bude aj pomník M.R. Štefánika.

Riešenie spevnených plôch spočíva v komplexnej rekonštrukcii jestvujúcich a vybudovaní nových chodníkov pre peších, vrátane nových trasovaní a prepojení. Vznikne aj nová spevnená plocha okolo pomníka, ktorý bude v rámci realizácie zámeru posunutý do novej polohy.

Vizualizácie:
park-evanjelicky-viz-1
park-evanjelicky-viz-2
revitalizacia-park

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2014 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Park pri evanjelickom kostole zrevitalizujú zrejme už v tomto roku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.