reklama

Mesto podpísalo zmluvu na revitalizáciu dvora za Kysucou Na hlinách, práce potrvajú šesť mesiacov

Po niekoľko rokov trvajúcich prípravách má v najbližších týždňoch odštartovať Na hlinách revitalizácia vnútroblokového priestoru „za Kysucou“.

Mesto Trnava nedávno ukončilo verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác. S ponukou na 615-tisíc eur s DPH uspela spoločnosť CS Trnava. Mesto na tento projekt získalo 518-tisíc z eurofondov.

Zmluva o dielo uvádza, že stavebné práce potrvajú šesť mesiacov, kompletná revitalizácia územia s rozhlohou viac ako 6000 metrov štvorcových, obklopeného obytnými domami, by tak mala byť ukončená ešte v roku 2022.


Vyznačený priestor určený na revitalizáciu

Reprofoto: Mesto Trnava

Zo sídliskového dvora Na hlinách “za Kysucou” plánuje mesto “vytvoriť moderný priestor pre relax a oddych rezidentov všetkých vekových kategórií”.

Celková premena súčasného stavu bude pozostávať v rekonštrukcii chodníkov, spevnenných plôch, sadovníckych úpravách, vybudovaní multifunkčného ihriska, fitnes zóny, detského ihriska, nového verejného osvetlenia, kamerového systému a drobnej architektúry či mobiliáru.

„Celkové riešenie vychádza z požiadaviek na vytvorenie podmienok pre hry detí oddelených vekových kategórií a športovania formou fitnes zóny a vytvorenie miesta pre posedenie s výhľadom na dvor. Zároveň ide aj o rekonštrukciu jestvujúceho ihriska s asfaltovým povrchom a doplnenie mobiliáru a zelene v celom riešenom území. Plocha dvora bude vhodne doplnená o nové herné prvky usporiadané tak, aby boli funkčne oddelené pre rôzne zóny využitia a zároveň, aby sa zohľadnili vekové kategórie detí v prípade detského ihriska. Zároveň bude vytvorený nový priestor pre posedenie a krátkodobý oddych. Jestvujúce ihrisko bude využité na športovanie s novým povrchom z liatej gumy,“ konštatuje sa v projektovej dokumentácii.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2022 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.