reklama

Na zimnom štadióne zmodernizujú systém chladenia za takmer 1,5 milióna, práce potrvajú šesť mesiacov

Na Mestskom zimnom štadióne v Trnave bude na jeseň tohto roka fungovať zmodernizovaný chladiaci systém v hodnote takmer 1,5 milióna eur.

Mesto Trnava vysúťažilo dodávateľa projektu modernizácie a rekonštrukcie systému chladenia na zimnom štadióne.

Hlavným zámerom projektu je rekonštrukcia zdroja chladu s veľmi malým množstvom primárneho chladiva – amoniaku (čpavku) a navýšenie chladiaceho výkonu o približne 10 percent.

Modernizácia chladenia bude spočívať aj v zavedení automatického chodu chladiaceho systému, monitorovaní prevádzkových parametrov a diaľkovom dohľade nad chladiacimi zariadeniami.

Súčasťou projektu je aj zavedenie nezávislého chladenia oboch ľadových plôch, umožnenie upravovania parametrov pre každú ľadovú plochu samostatne a prevádzkovať tak každú ľadovú plochu s vlastným prevádzkovým režimom.


Mestský zimný štadión

FOTO: trnava-live.sk

Vo verejnej súťaži predložili ponuku dva subjekty. Na základe výsledku verejného obstarávania budú dodávateľom modernizácie a rekonštrukcie systému chladenia na zimnom štadióne spoločnosti Frost – service z Lednických Rovní a Primachlad z Prešova.

Ak vyplýva zo zmluvy o dielo, ktorú podpísali 10. marca 2022, stavebné práce začnú v druhej polovici apríla a potrvajú najneskôr do 10. októbra 2022.

Dodávatelia v súťaži uspeli s ponukovou cenou 1,47 milióna eur s DPH, predpokladaná hodnota projektu bola vo verejnej súťaži stanovená na takmer 1,85 milióna eur.

Platby za stavebné práce bude uhrádzať príspevková organizácia Správa majetku mesta Trnava v piatich splátkach.

Prvú vo výške 384-tisíc eur vyplatí dodávateľovi po prevzatí diela, zostávajúcu čiastku vyplatí mesto v štyroch splátkach vždy raz ročne v rokoch 2023 až 2026.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2022 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.