reklama

Modernizácia chladenia zimného štadióna má stáť takmer milión eur. Mesto súťaží dodávateľa

Správa kultúrnych a športových zariadení (SkaŠZ) mesta Trnava zverejnila 28. februára 2020 podmienky verejného obstarávania na modernizáciu a rekonštrukciu strojovne chladenia na Mestskom zimnom štadióne v Trnave.

Mesto Trnava prevádzkuje prostredníctvom SKaŠZ zimný štadión od júla 2018, kedy ho na základe rozhodnutia poslancov prevzalo od dlhoročného prenajímateľa.

Investíciu do modernejšieho systému chladenia avizoval už v minulom roku primátor Peter Bročka.


Mestský zimný štadión v Trnave

FOTO: SKaŠZ

Predmetom verejného obstarávania je modernizácia a rekonštrukcia strojovne chladenia Mestského zimného štadióna v Trnave.

Predpokladaná hodnota investície je 972 – tisíc sur s DPH (810 000 bez DPH), konečnú cenu môžu znížiť predložené ponuky uchádzačov v tendri.

„Rekonštrukcia strojovne zabezpečí odstránenie núdzového stavu chladenia, zníži množstvo chladiva a poskytne možnosť chladiť každú ľadovú plochu samostatne. Chladiaci systém bude pracovať v automatickom režime nevyžadujúcom stálu obsluhu,“ uvádza SKaŠZ v podkladoch pre verejné obstarávanie.

Lehota na predkladanie súťažných ponúk uplynie 19. marca 2020.

Práce na rekonštrukcie strojovne chladenia majú trvať približne 4 mesiace po podpísaní zmluvy s vybraným dodávateľom.

Ako uviedol riaditeľ Správy kultúrnych a športových zariadením mesta Trnava Martin Turčan v informatívnej správe o hospodárení Mestského zimného štadióna, úspory na mzdách (úbytok 4 pracovníkov v strojovni), nižšie platby za energie vynaložené na chladenie, úspora na poplatkoch za prenájom zariadení na chladenie aj nižšie energie za osvetlenie môžu priniesť úsporu vo výške až 200-tisíc eur ročne.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2020 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Modernizácia chladenia zimného štadióna má stáť takmer milión eur. Mesto súťaží dodávateľa”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.