reklama

Modernizácia chladenia zimného štadióna má stáť takmer milión eur. Mesto súťaží dodávateľa

Správa kultúrnych a športových zariadení (SkaŠZ) mesta Trnava zverejnila 28. februára 2020 podmienky verejného obstarávania na modernizáciu a rekonštrukciu strojovne chladenia na Mestskom zimnom štadióne v Trnave.

Mesto Trnava prevádzkuje prostredníctvom SKaŠZ zimný štadión od júla 2018, kedy ho na základe rozhodnutia poslancov prevzalo od dlhoročného prenajímateľa.

Investíciu do modernejšieho systému chladenia avizoval už v minulom roku primátor Peter Bročka.


Mestský zimný štadión v Trnave

FOTO: SKaŠZ

Predmetom verejného obstarávania je modernizácia a rekonštrukcia strojovne chladenia Mestského zimného štadióna v Trnave.

Predpokladaná hodnota investície je 972 – tisíc sur s DPH (810 000 bez DPH), konečnú cenu môžu znížiť predložené ponuky uchádzačov v tendri.

„Rekonštrukcia strojovne zabezpečí odstránenie núdzového stavu chladenia, zníži množstvo chladiva a poskytne možnosť chladiť každú ľadovú plochu samostatne. Chladiaci systém bude pracovať v automatickom režime nevyžadujúcom stálu obsluhu,“ uvádza SKaŠZ v podkladoch pre verejné obstarávanie.

Lehota na predkladanie súťažných ponúk uplynie 19. marca 2020.

Práce na rekonštrukcie strojovne chladenia majú trvať približne 4 mesiace po podpísaní zmluvy s vybraným dodávateľom.

Ako uviedol riaditeľ Správy kultúrnych a športových zariadením mesta Trnava Martin Turčan v informatívnej správe o hospodárení Mestského zimného štadióna, úspory na mzdách (úbytok 4 pracovníkov v strojovni), nižšie platby za energie vynaložené na chladenie, úspora na poplatkoch za prenájom zariadení na chladenie aj nižšie energie za osvetlenie môžu priniesť úsporu vo výške až 200-tisíc eur ročne.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2020 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Modernizácia chladenia zimného štadióna má stáť takmer milión eur. Mesto súťaží dodávateľa”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.