reklama

Mesto po vyše dvoch desaťročiach ukončí zmluvu o prenájme zimného štadióna a kúpaliska v Kamenáči

Mesto Trnava ukončí po 23 rokoch trnavskej firme Eko Rekrea nájomný vzťah k Mestskému zimnéhu štadiónu a kúpalisku v Kamennom mlyne.

Poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 12. decembra 2017 rozhodli o tom, že mesto Trnava ukončí výpoveďou zmluvu o prenájme oboch subjektov, ktoré sú vo vlastníctve mesta.

Na základe platnej zmluvy bude trvať od dátumu výpovede šesťmesačná výpovedná lehota.

Aktuálne platnú nájomnú zmluvu uzavrelo mesto s podnikateľom Petrom Pejkovičom – Eko Rekrea s platnosťou od 1. januára 1997. Tá nahradila predchádzajúci nájomný vzťah s Pejkovičom z roku 1994.

Ilustračné foto

Zmluvu uzatvorili po tom, čo prebehla neúspešná verejná obchodná súťaž na prenájom zimného štadióna a kúpaliska v Kamennom mlyne.

„V priebehu hospodárenia oboch zariadení došlo postupne k dopĺňaniu finančných príspevkov mesta na ich hospodárenie. Finančný príspevok mesta na prevádzku zimného štadióna a kúpaliska postupne narastal, dohromady táto suma dosiahla 2,26 milióna eur. Mesto Trnava považuje ďalšie udržiavanie tejto zmluvy za neefektívne,“ predostrel zastupiteľstvu niektoré z údajov v dôvodovej správe poslanec Marián Galbavý.

Poslanci sa s návrhom na výpoveď zmluvy o prenájme priestorov zimného štadióna aj kúpaliska v Kamennom mlyne stotožnili a väčšinou hlasov súhlasili s jej ukončením.

Zároveň zastupiteľstvo odsúhlasilo ďalší postup v otázke fungovania oboch zariadení, najmä Mestského zimného štadióna.

Prvým krokom je výpoveď z nájmu so šesťmesačnou výpovednou lehotou.

Následne nastane protokolárna kontrola a inventarizácia nehnuteľností, technického vybavenia a ostatného vybavenia objektov.

Počas šesťmesačnej výpovednej lehoty sa určí ekonomicky najvhodnejší spôsob správy prostredníctvom Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, prípadne na tento účel založenej a mestom vlastnenej obchodnej spoločnosti.

Zároveň príde k príprave dokumentácie k výmene technológie chladenia zimného štadióna.

V ďalšej fáze má prebiehať tzv. kontrolná prevádzka zariadení mestom Trnava po dobu jedného roka, na konci ktorej mesto vypracuje komplexnú správu o ekonomickom hospodárení či investičných potrebách.

Po roku, na základe skúseností z reálneho hospodárenia, bude zastupiteľstvu predložený návrh na pokračovanie správy objektov mestom Trnava alebo mestskou spoločnosťou, v hre je aj možnosťou vypísania verejnej obchodnej súťaže na prevádzkovateľa zimného štadióna.


Kúpalisko v Kamennom mlyne

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2017 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto po vyše dvoch desaťročiach ukončí zmluvu o prenájme zimného štadióna a kúpaliska v Kamenáči”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.