reklama

V budúcom roku chce mesto zrekonštruovať chladiaci systém zimného štadióna za 1,6 milióna eur

Príspevková organizácia Správa majetku mesta Trnava vyhlásila verejné obstarávanie na modernizáciu a rekonštrukciu strojovne chladenia Mestského zimného štadióna v Trnave.

Predmetom zákazky je modernizácia a rekonštrukcia strojovne chladenia Mestského zimného štadióna v Trnave. Rekonštrukcia strojovne má zabezpečiť odstránenie núdzového stavu chladenia, znížiť množstvo chladiva v primárnom okruhu a možnosť chladiť každú plochu samostatne.

Chladiaci systém má po modernizácii pracovať v automatickom režime nevyžadujúcom stálu obsluhu. Pôvodné zariadenie bude demontované a ekologicky zlikvidované, potrubný rozvod chladenej nemrznúcej zmesi sa napojí v strojovni na existujúce potrubné rozvody k dvom ľadovým plochám.

Investičná akcia sa uskutoční na základe už vypracovanej projektovej dokumentácie.


Mestský zimný štadión

Okrem výraznej úspory nákladov na chladenie vďaka vyššej účinnosti a efektívnosti vynaloženej energie má modernizácia priniesť aj vyššiu bezpečnosť.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na základe vypracovanej projektovej dokumentácie v hodnote 1,6 milióna eur s DPH, konečnú cenu môžu znížiť predložené ponuky súťažiaciach dodávateľov vo verejnej súťaži.

Termín ukončenia prác je stanovený na koniec júla 2021. Správa majetku mesta Trnava v podmienkach verejného obstarávania uvádza, že za dielo zaplatí v piatich splátkach.

Prvú vo výške 320 000 eur s DPH po odovzdaní a prevzatí diela do štrnásť dní od doručenia faktúry, ďalšie štyri splátky vždy do 31. januára v rokoch 2022 až 2025.

Lehota na predkladanie ponúk záujemcov o účasť v tendri skončí 18. januára 2021.

Pri posudzovaní ponúk bude mať 80-percentnú váhu predložená cena a váhu 20% množstvo chladiva v chladiacom systéme.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2020 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “V budúcom roku chce mesto zrekonštruovať chladiaci systém zimného štadióna za 1,6 milióna eur”

 1. 1
  Mat says:

  Doteraz sa na prevádzke zimný štadión minulo o 1,4 milióna viac ako za predchádzajúceho nájomcu. Môj priateľ Pat tvrdil, že to potichu robili rekonštrukciu strojovne, aby dosiahli Fuzákom sľubovanú úsporu el.energie o polovicu. Podľa zverejneného článku sa na to len chystajú. Až teraz som pochopil Fuzákovu taktiku, umelo navýšime náklady na el. energiu a potom to za veľké peniaze dámjú do pôvodného stavu. S Patom takú prácu zvládame za 3 tisíc euro, aby sa dalo dať aj všimné.

 2. 2
  hokejka says:

  Aká lacná rekonštrukcia blahoželáme. :):):):)
  Pre tých 40 hokejistov 3 triedy sa oplatí :):):)
  Bude to hradené nejakej firme z daní sprostých trnavčanov ktorí to všetko žerú.
  Mne sa páči info, že – Správa majetku mesta Trnava v podmienkach verejného obstarávania uvádza, že za dielo zaplatí v piatich splátkach.
  To znamená že mesto ako všetci zainteresovaní vieme nemá peniaze v rozpočte.
  Je to celé podfuck lebo iba debil by dodal služby a tovar za 1,6 mil € a 4 roky by nemal uhradené náklady.
  Toto je vypluté z dielne ekonomických analfabetov Fúzak, Nero, Jofo a spol.

 3. 3
  Pat says:

  Ja som počul že tá rekonštrukcia by sa dala spraviť za 300 000 eur v prípade že sa zimák vráti do pôvodného stavu. Napríklad len DPH z 1,6 milióna eur je 320 000 tisíc. Robiť nákladnú rekonštrukciu preto aby som ušetril na prevádzke na mzdách 30 000 tisíc a zvýšil náklady za údržbu o 120 000 tisíc je výkon hodný zápisu do zlatej knihy KAKA. Pre tento spôsob riešenia bol prizvaný odborník z východu a aby sa to celé zneprehľadnilo, Nero mu dal schváliť novú firmu s názvom Správa majetku mesta TRNAVA. Samozrejme s platom 2 500 eur, takže aj výkon nového riaditeľa tomu zodpovedá. Takže nová administratíva, nový zamestnanci, nový voliči a ty občan máš z toho prievan v budelári (peňaženke), vysvetlenie pre prišelcov od Piešťan na východ.

 4. 4
  hokejista says:

  Vymývanie našich orgánov na logické uvažovanie pokračuje, vraj v roku 1994 bol daný mestský zimný štadión daný do súčasného stavu. Omyl, tvorcovia krajších a hlavne drahších zajtrajškov. Strojovňa zimáku a hlavná ľadová plocha prešla GO opravou v roku 2001 a náplň NH3 sa znížila z 13 000 kg na 600 kg, spôsobom prechodu z priameho na nepriame chladenie. Tým bolo zabezpečené že NH3, ( čpavok ) nie je v rozvodoch ľadovej plochy, ale len v strojovni aj to v troch ľahko oddeliteľných sekciách. Tak že, nebezpečenstvo veľkého úniku NH3 je minimálne a aj to iba v priestoroch strojovne. V roku 2001 bola komplet zrekonštruovaná ľadová plocha s výmenou izolácií, vedľajšia ľadová plocha bola ponechaná s pôvodnými rozvodmi, len sa vymenilo médium, tejto ploche sa končí životnosť, tá bola daná do prevádzky v roku 1994. Nezmyselné odstavenie mikroveží zo systému chladenia a zabudovanie nového agregátu, prekročilo hlučnosť z povolených 55 decibelov na 80 decibelov. Navyše zvýšilo spotrebu o 400 000 kw, čo pri novo vyrokovanej cene el. energie predstavuje 60 000 eur. Tých odborníkov na ktorých sa spolieha mesto ako na lojálnych so snahou poskytnúť čo najobjektívnejšie potrebné informácie, pravda je tá že niekto sa chce iba dobre nabaliť. Treba si všimnúť padajúce hnilé dosky na ľadovú plochu a tým sa zaoberať. Na základe potreby odstránenie vlhkosti, b hlavnej hale je potrebné zabezpečiť rekuperáciu prívodu vzduchu. Na to je potrebné teplo, ktoré však vy sa chystáte na jednej strane vypúšťať do okolia a na druhej strane nové nakupovať.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.