reklama

Na chodníky a cesty v Trnave pôjde v budúcom roku o 2,2 milióna eur viac

AKTUALIZOVANÉ o 16:35 hod.

Trnavská radnica plánuje vynaložiť v roku 2014 na rozpočtovú položku doprava 6,4 milióna eur. Navrhovaný balík je o 2,2 milióna eur vyšší ako tomu bolo v tomto roku.

Až 770-tisíc eur požije mesto na rekonštrukcie povrchov, opravy technických porúch, priečnych nerovností a menších poškodení miestnych komunikácií, parkovacích miest a chodníkov.

Do rozpočtu sa dostane aj rekonštrukcia ciest na uliciach generála Goliana a Nerudovej, ktoré znehodnotili tranzitujúce nákladné autá. Predpokladaná investícia do projektu je 220-tisíc eur.

Ďalších 200-tisíc eur vynaloží radnica na opravu povrchov vozovky na križovatke ulíc Rybníková-Špačinská. V úseku budú použité cementobetónové povrchy, ktoré majú dlhšiu trvácnosť a v porovnaní s asfaltom nevyžadujú časté opravy.

hviezdoslavova
Komplexnej rekonštrukcie by sa mala v budúcom roku dočkať aj Hviezdoslavova ulica

V budúcom roku plánuje mesto Trnava zrekonštruovať aj Hviezdoslavovu ulicu. Pripravený projekt počíta s rekonštrukciou celého profilu ulice, teda chodníkov, celej komunikácie aj zelene. Zmena sa dotkne aj organizácie dopravy. Predpokladané investičné náklady dosiahnu 450-tisíc eur.

Viac ako 1,3 milióna eur použije radnica na zaplatenie zostávajúcich prác na projekte komplexnej obnovy pešej zóny.

Rovný milión eur by mala stáť mestskú pokladnicu výstavba novej kruhovej križovatky na Bratislavskej ulici pri Johns Manville a Sachse. Križovatka s vonkajším priemerom 45 metrov a štyrmi vetvami bude napojená na plánovaný južný obchvat mesta. Súčasťou investície sú aj preložky vodovodného potrubia, vedenia vysokého napätia, ochrana plynovodu, vybudovanie verejného osvetlenia a sadové úpravy.

Trnavská samospráva plánuje rekonštruovať aj chodníky na uliciach Ľudová, Bučianska-Tehelná, zrealizovať nový prepojovací chodník a cyklochodník medzi ulicou T. Vansovej na úrovni Zelenej ulice cez železničné priecestie s pripojením na chodníky v smere do Kamenného mlyna.

V rozpočte sú tiež vyčlenené peniaze na rekonštrukciu centrálneho chodníka a výstavbu cyklochodníka v hlavnom koridore medzi Nerudovou ulicou a nákupným centrom na Linčianskej.

Investície do týchto projektov dosiahnu približne 200-tisíc eur.

Bezmála 300-tisíc eur z rozpočtu mesta Trnava pôjde na rekonštrukcie, stavebné úpravy a výstavbu nových parkovacích miest v rôznych častiach mesta.

V návrhu rozpočtu sú konkretizované aj niektoré lokality, kde majú pribudnúť nové parkovacie miesta – Tamaškovičova 13-14, Golianova 1-17 a 24-25, Špačinská 2-40 či Ľudmily Podjavorinskej.

V zmysle „zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme“ poskytne v roku 2014 mesto Trnava spoločnosti SAD Trnava 1,39 milióna eur ako „náhradu preukázanej straty, ktorá vznikne dopravcovi pri realizovaní výkonov a predstavuje rozdiel medzi ekonomicky oprávnenými nákladmi a skutočnými tržbami„.

O návrhu rozpočtu mesta Trnava budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2013 13:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na chodníky a cesty v Trnave pôjde v budúcom roku o 2,2 milióna eur viac”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.