reklama

Trnava bude v roku 2015 hospodáriť s príjmami vo výške 45,3 milióna eur

V roku 2015 bude hospodáriť mesto Trnava s príjmami vo výške 45,3 miliona eur, čo je o 6,2 milióna menej ako v tomto roku.

Bežné príjmy mestského rozpočtu sú predpokladané vo výške 41,2 milióna eur (40,4 mil. v roku 2014), kapitálové príjmy, teda príjmy z predaja hnuteľného a nehnuteľného majetku sú na budúci rok rozpočtované na 1,1 milióna eur v porovnaní s 3,6 milióna v roku 2014.

Z príjmových finančných operácií plánuje použiť mesto tri milióny eur, až o 4,5 milióna menej ako v roku 2014.

Schválený rozpočet počíta v budúcok roku s použitím zdrojov rezervného fondu vo výške 2,5 milióna (7,5 mil. v roku 2014), pol milióna eur je zostatok nepoužitej dotácie vlády na rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne, ktorý má byť vyčerpaný v budúcom roku.

Pozrime sa teraz bližšie na to, z akých zdrojov bude čerpať mestská samospráva prostriedky na financovanie rozpočtu.

trnava

Ilustračné foto

Príjmová položka Miestne dane a poplatky je navrhnutá vo výške 11,7 milióna eur, čo je rovnako ako v tomto roku. Najväčší prínos pre mestskú pokladnicu prináša Daň z nehnuteľností v predpokladanej výške takmer 7 miliónov eur.

Z poplatkov za zber prepravu a zneškodňovanie komunálneho odpadu získa mesto 2,6 milióna, správne poplatky prinesú takmer pol milióna, poplatky za uloženie odpadu rovnako 500-tisíc eur. Z parkovného plánuje mesto získať 780-tisíc, príjmy z pokút sú odhadované na 150-tisíc eur.

Výnosy z majetku mesta majú v roku 2015 prispieť do mestskej kasy sumou 4,7 milióna eur, čo je o 2,3 milióna menej ako v roku 2014.

Z nájomného získa trnavská samospráva približne 2,2 milióna, príjem z finančného hospodárenia má dosiahnuť 600-tisíc, príjem zo skládky komunálneho odpadu 800-tisíc a v položke ostatné príjmy je predpoklad prínosu vo výške 450-tisíc eur. Príjem z predaja majetku je navrhnutý v hodnote 700-tisíc eur.

V položke Podielové dane predpokladá mesto príjem zo štátneho rozpočtu 16,5 milióna eur, o vyše 1,2 milióna viac ako v tomto.

Vlastné príjmy rozpočtových organizácií mesta majú dosiahnuť bezmála 1 milión eur, čo je rovnako ako v roku 2014. Z tejto sumy sú príjmy zo škôl viac ako 430-tisíc eur a príjmy zo Zariadenia pre seniorov na Vansovej ulici vo výške cez 550-tisíc eur.

Príjmová položka Transfery, granty a príspevky prinesie do mestského rozpočtu 1,4 milióna eur, čo je o 0,6 mil. menej ako v tomto roku.

V tejto položke sú zahrnuté okrem iných aj finančné príspevky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na financovanie sociálnych služieb v hodnote 260-tisíc eur, príspevok 570-tisíc eur pre Zariadenie pre seniorov, príspevok z úradu vlády na výstavbu multifunkčného športového ihriska s atletickou dráhou ZŠ s MŠ Vančurova vo výške 190-tisíc eur či dotácia 150-tisíc z environmentálneho fondu na zateplenie a výmenu okien na ZŠ Kubinu.

Poslednou položkou príjmovej časti rozpočtu sú Transfery za prenesený výkon štátnej správy, kde sú zahrnuté finančné prostriedky napríklad za matriku, školy či školský úrad zo štátneho rozpočtu v celkovej výške 6,8 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2014 9:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava bude v roku 2015 hospodáriť s príjmami vo výške 45,3 milióna eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.