reklama

V Maduniciach chcú vybudovať denné centrum pre hendikepované deti. Obracajú sa na ľudí ochotných podať pomocnú ruku

Do konca roka 2020 chce Občianske združenie Naše detičky vybudovať v Maduniciach denné centrum pre hendikepované deti.

Pre svoj zámer získalo združenie do dlhodobého prenájmu na 25 rokov nevyužívané priestory v areáli miestnej základnej školy.

Objekt však v súčasnosti nie je v dobrom technickom stave, preto je nutná rekonštrukcia.

OZ Naše detičky odhaduje, že náklady na obnovu priestorov dosiahnu 35-tisíc eur. Jedným zo spôsobov, ako získať časť financií, je internetová zbierka prostredníctvom portálu Start Lab.

Pomôcť aj menšou sumou môže každý, všetky dôležité informácie sú dostupné na tejto stránke.


Aktuálny stav objektu v areáli ZŠ v Maduniciach

Za myšlienkou vybudovať tento zámer stojí Martin Petrgál.

„Na vysnívanom projekte sme začali pracovať s manželkou – diplomovanou fyzioterapeutkou. Vieme, že podobné zariadenie dokáže pomôcť mnohým rodinám a uľahčiť život deťom aj rodičom. Náš projekt je založený na ochote pomôcť zlepšiť život znevýhodnených detí. Po výstavbe bude centrum slúžiť pre všetkých, ktorí to potrebujú s finančnou podporou štátu, dobrovoľných darcov a prispievateľov,“ uviedol.

Cieľom projektu je vybudovanie denného centra pre hendikepované deti s presahom do okresov Hlohovec, Piešťany a Trnava.

Areál ZŠ v Maduniciach poskytuje jedinečné umiestnenie, na základe ktorého môžu spoločne so školou pracovať na rozvoji zdravých, ale aj hendikepovaných detí a budovať tak vzájomné vzťahy bez predsudkov.

Denné centrum poskytne rodinám s hendikepovanými deťmi mnohé pozitíva.

Rodičia sa budú môcť po umiestnení dieťaťa plnohodnotne venovať aj práci a súkromiu s vedomím, že je o ich dieťa profesionálne a plnohodnotne postarané výchovno-vzdelávacím procesom.

„Poslaním OZ Naše detičky je rozvíjať potenciál detí s hendikepom, napredovaním a dosahovaním ich maximálnej možnej miery samostatnosti. Aby deti s postihnutím nežili segregovane, ale aby mali denné činnosti, aktivity a návyky čo najpodobnejšie zdravým deťom,“ priblížil Martin Petrgál.

Členovia OZ už okrem získania objektu zabezpečili vypracovanie architektonickej štúdie, statického posudku, technických výkresov pre sanáciu a spevnenie múrov, spoločnými silami vypratali a vyčistili priestor, zlikvidovali odpad.

Na svete je aj webová stránka oznasedeticky.sk, na ktorej je zámer podrobne predstavený.

K definitívnemu cieľu, teda sprevádzkovaniu denného centra pre hendikepované deti majú však v Maduniciach stále ďaleko.

Pomoc sa snažia získať o regionálnych podnikateľov, stavebných firiem, formou crowdfundingovej kampane cez platformu Start Lab, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty, ale aj ďalšími spôsobmi.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2019 9:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.