reklama

Hendikepované deti na Dúhovom dvore ukážu, že slnko svieti pre každého rovnako

V polovici júna opäť vyrastie na Trojičnom námestí Dúhový dvor.

Tradičné podujatie, ktoré organizuje v rámci Dní zdravia mesto Trnava, sa 13. a 14. júna 2013 uskutoční s podtitulom Slnečná farma.

Podujatie poukazuje na šikovnosť ľudí, ktorí sa aj napriek svojmu hendikepu venujú ručným a umeleckým prácam, ba dokonca dokážu vystúpiť s kultúrnym programom. Tým chceme znižovať predsudky spoločnosti voči ľuďom s postihnutím a podporovať spoluprácu jednotlivých subjektov, ktoré sa takýmto ľuďom venujú,“ ozrejmila Mária Peciarová z mestského úradu.

duhovy

Ilustračné foto

Dúhový dvor podporuje činnosť hendikepovaných detí a mládeže pri ich tvorivej činnosti a talente. Zároveň vyzdvihuje ich prednosti – skromnosť či úprimnosť.

Hlavnou myšlienkou je poukázať na základnú vec v tomto živote: že pre všetkých ľudí, či už sú bieli, čierni, hendikepovaní, tuční alebo chudí, svieti slnko rovnako. Dúhový dvor – Slnečná farma zdôrazňuje rovnaké práva a podporuje tých, ktorí to najviac potrebujú. Pódium bude vyzdobené veľkými mrakmi ušitými z látky a doladenými závojmi z čierneho tylu, ako symbol nerovnosti, predsudkov a intolerancie. Po každom vystúpení detí spadne jeden mrak na zem, symbolizujúc tak porazenie predsudkov. Potom sa objaví farebná dúha, ktorá symbolizuje nádej – v našom prípade lepší a perspektívnejší život hendikepovaných detí, ktoré svojim talentom bojujú proti predsudkom,“ objasnila M. Peciarová.

Tak, ako po minulé roky, tak i tentoraz bude podujatie moderovať známa herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková, pozvanie ako hosť podujatia prijal spevák Allan Mikušek.

Program Dúhového dvora 2013:

13. jún (štvrtok)
9.00 – Slávnostné otvorenie Dní zdravia a Dúhového dvora 2013
9.10 – 11.10 hod.
-program detí z trnavských špeciálnych škôl, moderuje: Bibiana Ondrejková
– vystúpenie speváka Allana Mikušeka
– záver podujatia – vynesenie Slnka, spoločná pieseň, vypustenie holubov
15.00 Váh River Band (country skupina)
17.00 Divadelné predstavenie „ Hostinec Grand“ v kine Hviezda venované nielen handicapovaným ľuďom
(vstup zdarma, vstupenky si treba vyzdvihnúť na Mestskom úrade kanc.č.168 do 10.6.2013)

Pôvodnú hru Radošinského naivného divadla Hostinec Grand naštudovali s povolením autora Stanislava Štepku zamestnanci a klienti Domova sociálnych služieb Humánum zo Zavara a predstavia sa v rámci podujatia Dúhový dvor v kine Hviezda v Trnave. Humánum využíva ako jednu z alternatívnych terapeutických metód aj dramatoterapiu, v ktorej dramatické hry, cvičenia a improvizácie pôsobia na rozvoj vnímania, myslenia, fantázie či tvorivosti. Okrem hercov z DSS je výnimočný aj živý doprovod divadelného predstavenia, čo v dnešnej dobe nie je zvykom ani u veľkých súborov. Predstavenie naživo sprevádza štrnásťčlenný Art Music Orchestra z Červeníka.

14. jún (piatok)
14.15 Dixieland (ZUŠ Trnava)
15.00 Duo Live Guitars (nestarnúce evergreeny)

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2013 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.