reklama

Deti zo Sečoviec vytvorili veľké dielo, ukážu ho aj v Trnave

Združenie Art Aktivista v spolupráci s artterapeutistkou Karin Andrášikovou z o.z. Mládež ulice pripravilo pre deti z rómskej osady v Sečovciach veľký “Letný Maliarsky workshop”.

Deti počas siedmych dní rozvíjali svoju predstavivosť a kreativitu maľovaním obrovského plátna (10 x 10 metrov) a kreovaním geometrických kompozícií z drevených konštrukcií kociek.

Plochu plátna zaplnili víziou života v ich budúcnosti a spontánnou hrou menili geometrické tvary do podoby nadrozmerných abstraktných sôch.

mw-sec
Približne 50 detí sa zúčastnilo tvorby spoločnej nadrozmernej maľby a happeningu

Vyvrcholením workshopu bola vernisáž, počas ktorej obraz vyvesili na priečelie bytovky a geometrické konštrukcie osadili do centra osady.

Výsledky projektu v podobe fotografií, krátkeho dokumentárneho filmu či samotných plátien budú sprístupnené verejnosti v galériách na Slovensku a v zahraničí.

Inštáláciu projektu a krátky dokumentárny film o maľovaní ich plátna a vymýšľaní drevených sôch, môžete najbližšie vidieť naživo v Galérii Prezentácia na pešej zóne v Trnave (Hlavná 8) v pondelok 28. novembra od 18:00. Priestor galérie je spravovaný neziskovou organizáciou Bronco n.o. s podporou mesta Trnava.

Udalosť na FB: www.facebook.com/events/1775801956017764/.

tomas-rafa-plagat-recovered

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2016 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.