reklama

Deti z Trnavy vytvorili jedinečnú vianočnú výzdobu. Vďaka nej ožila Svatého pasáž

Opäť prichádza čarovné obdobie, kedy tmavé a pochmúrne večery osvecujú všadeprítomné svetielka a ozdoby. Áno, Vianoce sú opäť tu. Budú však iné ako sme ich poznali doteraz. Celý rok ľudia čakali v neistote a báli sa o svoje rodiny, prácu či zdravie. Veľa vecí, ktoré sme považovali za samozrejmosť sa stali nedotknuteľnými. Sociálny kontakt či už medzi deťmi, rodinami alebo priateľmi sa minimalizoval, a tak sme na dlhú dobu zabudli, aký je to pocit byť v blízkosti ľudí na ktorých nám veľmi záleží.

Práve táto myšlienka osamelosti podnietila študentov FMK UCM v Trnave zmierniť dopady súčasnej situácie najmä pre najmenších. Spoločne s obľúbenou trnavskou čokoládovňou ChocoLoco vznikol unikátny projekt vo forme vianočnej súťaže Čarovné Vianoce vo Vianochocolandii. Jeho výsledky môžete práve v týchto dňoch vidieť v podchode Svatého pasáž v Trnave.

Okná Čokoládovne sa behom niekoľkých dní premenili na jedinečnú a  unikátnu galériu. Tá pozostáva z obrázkov namaľovaných detičkami trnavských základných škôl a jej okolia. O úspechu vianočnej súťaže hovorí najmä počet účastníkov, ktorý presiahol očakávania iniciátorov aj spolupracovníkov.

Do súťaže sa nám zapojilo okolo štyridsať detičiek. Tento počet nás veľmi teší. Neistota a samota nie sú najšťastnejšími pocitmi najmä pred blížiacimi sa sviatkami. Preto sme radi, že aspoň takýmto spôsobom sme mohli rozveseliť čo najväčšie množstvo detí a ich rodičov,“ opísala hlavný zámer súťaže iniciátorka projektu Bianka Verešová.

Deti vytvorili obrázky so zámienkou potešiť a rozveseliť osamelého škriatka elfíka Alfíka, ktorý kvôli pandémií zostal sám v celej čokoládovni.

Organizátori vianočnej súťaže zo všetkých malieb a kresieb nakoniec vybrali tri hlavné miesta, ktoré dostali diplom a hodnotný adventný kalendár z pravej španielskej čokolády. Súčasťou ceny bola aj drobná vianočná ozdôbka.

„Všetky detičky boli ocenené pamätným diplomom, ktorý im bude pripomínať túto súťaž. Medzi odmenami za účasť boli aj drobné sladkosti, ktoré niekoľko hodín vlastnoručne vyrábala vedúca čokoládovne Veronika,“ vysvetľuje Petra Uličná, iniciátorka vianočnej súťaže.

Z troch hlavných miest sa nakoniec stali štyri. „Vznikli dve tretie miesta, pretože chlapček, ktorý vyhral prvé miesto v súťaži daroval svoju cenu ďalšiemu tretiemu miestu. A práve takýto krásny čin dokazuje, aké silné je čaro Vianoc a spolupatričnosti. Nie je to o drahých daroch, ale o darovaní niečoho špeciálneho. Tento chlapec daroval radosť a spravil dobrý skutok sám od seba. Aj vďaka tomu sa môžeme my všetci cítiť menej osamelí. Keď vieme, že ľudskosť je stále medzi nami,“ konštatuje Bianka Verešová.

Originálna vianočná výzdoba zostane v oknách čokoládovne počas celého decembra.

„Za celý organizačný tím by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastnením detičkám, ktoré pomohli rozveseliť elfíka Alfa a dodali v skutku krásne a hodnotné diela, ktoré si všetci môžu pozrieť behom celého decembra. Je naozaj veľmi pekné vidieť, že aj v takejto náročnej dobe, keď nás čaká ďalší lockdown pretrváva čaro Vianoc,“ uzatvára spolutvorca projektu Lukáš Lacko.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2020 0:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.