reklama

Video: Vysokoškoláci takto ničili vianočnú výzdobu na pešej zóne

Viacerí Trnavčania upozorňovali aj v internetových diskusiách na poškodzovanie novej vianočnej výzdoby v centre mesta. To, čo zachytili kamery mestskej polície, sa však vymyká zdravému rozumu.

Mestskí polícajti zadržali v sobotu 30. novembra o 2.17 hodine vagabundov, ktorí ničili nový adventný veniec na Hlavnej ulici pred radnicou.

Partia mladých ľudí zjavne v dobrej nálade „zaútočila“ na vysvietenú mestskú výzdobu, ktorá zdobí pešiu zónu. Prvý z útočníkov povytŕhal niekoľko vianočných gúľ a vyhádzal ich na plochu pešej zóny, kde chlapcom poslúžili ako futbalové lopty. Ďalší sa pustil do ničenia jednej zo štyroch adventných sviec.

Ich počínanie si všimol operátor bezpečnostných kamier mestskej polície a okamžite informoval službukonajúcu hliadku. Tá po chvíli zadržala troch vandalov.

Ako vysvitlo, išlo o študentov trnavských univerzít, žiaden z nich však nepochádza z Trnavy.

studenti-veniec
studentky-stromcek
Vandali zachytení v akcii kamerami mestskej polície

O tri dni neskôr, v utorok 3. decembra o 23.30 hodine sa pustili do nového vianočného stromu na pešej zóne dve dievčiny z Čadce a Prievidze, rovnako trnavské vysokoškoláčky.

Pristúpili k stromčeku a po chvíli sa z neho spoločne snažili odtrhnúť pevne priviazanú ozdobnú hviezdu. Aj ich konanie zachytil operátor kamerového systému a vyslaní mestskí policajti mladé dievčatá na mieste zadržali.

VIDEO:

Podľa slov náčelníka MsP Igora Kelešiho zadržaní študenti a študentky dostali blokovú pokutu.

Spôsobili len menšie materiálne škody, preto mohli dostať pokutu maximálne 33 eur. Ale z morálneho hľadiska by si zaslúžili oveľa tvrdšie tresty,“ uviedol.

Mestská polícia bude o konaní študentov informovať aj dekanov trnavských univerzít. „Dekanom posielame listy, aby boli informovaní o tom, ako sa niektorí ich študenti správajú,“ potvrdil I. Keleši.

Náčelníka mestskej polície zarazila aj nevšímavosť a ľahostajnosť okoloidúcich. „Hoci niekoľko ľudí videlo, čo sa deje, nikto z nich nezavolal políciu.

Mestská polícia po inštalácii novej vianočnej výzdoby na Hlavnej ulici nasmerovala kamery tak, aby pokrývali priestor aj v bezprostrednej blízkosti adventného venca a šesťmetrového vianočného stromu.

V centre mesta sa tiež neustále pohybuje hliadka, ktorá dokáže vo veľmi krátkom čase zakročiť. Tak ako tomu bolo v týchto dvoch prípadoch,“ poznamenal šéf mestskej polície.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2013 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Video: Vysokoškoláci takto ničili vianočnú výzdobu na pešej zóne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.