reklama

Na novej pešej zóne platí zákaz používania posypových solí

Pravidlá údržby zrekonštruovanej časti pešej zóny pred divadlom a na Hlavnej ulici sa menia.

Spoločnosť CS Trnava, ktorá je spoludodávateľom stavebných prác v historickom centre Trnavy, pripravila materiál pod názvom Manuál užívania stavby, ktorý vysvetľuje a konkretizuje postupy a pravidlá užívania nových spevnených plôch na pešej zóne.

S materiálom sa zoznámili aj pracovníci dotknutých odborov na mestskom úrade. S existenciou nových pravidiel údržby oboznámi mesto aj vlastníkov objektov na Hlavnej ulici. Tých sa týka údržba priestorov pre ich budovami na pešej zóne najmä v zimnom období.

pesia-tt-sneh

Ilustračné foto

Vlastníkov budov aj obyvateľov obytných domov na Hlavnej ulici oslovujeme prostredníctvom listu. V záujme dodržania garančných podmienok stanovených dodávateľom stavby musia aj oni poznať nové pravidlá,“ povedal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Záruka zo strany zhotoviteľa na projekt obnovy verejných priestranstiev na Hlavnej ulici potrvá 5 rokov.

Mesto si však musí ustrážiť dodržiavanie stanovených pravidiel.

Na Hlavnú ulicu a priestor pred Divadlom Jána Palárika majú zakázaný vjazd vozidlá s hmotnosťou nad 5 ton.

Aby nedošlo k vyťahovaniu špárovacej hmoty, počas dvoch rokov by sa na novej pešej zóne nemali používať vysávače umiestnené na malých čistiacich mechanizmoch.

Dodávateľ odporúča nakladať vyzametaný materiál ručne.

Dôležitou novinkou je zákaz používania posypových solí v zimnom období.

Používanie solí v zimnom období nie je dovolené. Na pešej zóne odporúčame odhŕňanie snehu ručne alebo mechanizmami s hmotnosťou maximálne 5 ton. Posyp dlažby odporúčame realizovať čiernou štrkodrvou, pretože po zimnom období je možné zvyšok použiť do špár medzi dlažbu. Neodporúčame vykonávať posyp vápencovou štrkodrvou, ktorá môže zanechávať na betónovej dlažby stopy a časom sa v špárach zapiecť,“ píše sa v Manuáli užívania stavby.

Technické prehliadky Hlavnej ulice sa budú vykonávať raz ročne, vždy na jar.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2013 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na novej pešej zóne platí zákaz používania posypových solí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.