reklama

Na pešej zóne začala avizovaná rekonštrukcia vodovodu

Očakávaná rekonštrukcia vodovodného potrubia a prípojok na trnavskej pešej zóne začala.Počas prvých dvoch dní vykopali dodávatelia stavby šesť z celkového počtu dvadsiatich montážnych jám.

Investorom je Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS).

Rekonštrukcia sa uskutoční technológiou, ktorá si nevyžiada rozkopanie ulice v celej dĺžke vodovodného potrubia. Výkopy budú potrebné iba v mieste montážnych jám, čím sa podstatne zníži hlučnosť, prašnosť, aj pohyb stavebných mechanizmov po pešej zóne,“ informovalo mesto na základe poznatkov od TAVOS-u.


Prvé z montážnych jám na pešej zóne

Stavba sa bude realizovať postupne v dvoch etapách, najskôr na pravej strane, potom na ľavej strane ulice. Počas rekonštrukčných prác bude zabezpečený prístup do jednotlivých nehnuteľností, a tiež zásobovanie pitnou vodou dočasnými prepojeniami uloženými na povrchu chodníka.

Prerušenie dodávky vody sa skráti na minimálnu možnú mieru – jednu až dve hodiny potrebné na prepojenie prípojky.
Snahou zhotoviteľa je, aby sa tieto odstávky realizovali v skorých ranných hodinách pred otvorením prevádzok. O nevyhnutných odstávkach vody budú majitelia prevádzok informovaní operatívne podľa postupu prác. Predpokladá sa, že práce na rekonštrukcii vodovodného potrubia a vodovodných prípojok potrvajú tri až štyri mesiace
,“ znejú odhady vodárenskej spoločnosti sprostredkované tlačovým odborom trnavskej radnice.

Po ukončení rekonštrukcie vodovodu na Hlavnej ulici sa chce mesto pustiť do samotnej komplexnej obnovy pešej zóny. Aktuálne predpoklady hovoria, že prvá etapa modernizácie by mohla začať v druhej polovici septembra tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2012 15:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na pešej zóne začala avizovaná rekonštrukcia vodovodu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.