reklama

Centrum pre deti a rodiny v bývalom detskom domove rozširuje profesionálnu náhradnú starostlivosť o deti v rodinách

Centrum pre deti a rodiny (CDR) Trnava so sídlom na Botanickej ulici v bývalom detskom domove plánuje rozšíriť profesionálnu náhradnú starostlivosť v rodinách pre deti. Centrum ponúka záujemcom možnosť stať sa zamestnancom zariadenia – profesionálnym náhradným rodičom. Podmienkou prijatia je doklad o absolvovaní prípravy na vykonávanie profesionálnej náhradnej starostlivosti.

V tejto súvislosti centrum pozýva na prvé informačné a organizačné stretnutie pre záujemcov o absolvovanie prípravy na vykonávanie profesionálnej náhradnej starostlivosti.

„Cieľom spoločného stretnutia je informovať účastníkov o priebehu prípravy profesionálnej náhradnej starostlivosti,“ povedala koordinátorka Centra podpory profesionálnych náhradných rodičov Eva Kukučková.

Stretnutie sa uskutoční v utorok 17. septembra 2019 o 8,00 hod v priestoroch Centra pre deti a rodiny Trnava na Botanická 46 v čase od 8:00 do 15:30 hod.

Ilustračné foto: Centrum pre deti a rodiny Trnava

Ako zdôraznila Eva Kukučková, „rozhodnutie stať sa profesionálnym náhradným rodičom je veľkou výzvou a záväzkom. Dobrá vôľa a snaha pomáhať, by mala byť v súlade so schopnosťami a silou zvládnuť túto náročnú úlohu. Vo výbave profi-rodiča a jeho rodiny by nemala chýbať láskavosť, empatia, nájsť a poznať dobro v každom dieťati, otvorená náruč a srdce pre prijatie dieťaťa do rodiny. Rodinný vzťah učí deti čo je láska, priateľstvo, odpustenie, dôvera a úcta. To je úloha profesionálnej rodiny, aby túto skúsenosť sprostredkovala dieťaťu“.

Profesionálny náhradný rodič ponúka veľkú náruč a veľké srdce pre dieťa, o ktoré sa stará. Pre dieťa, ktoré pripravuje na životnú cestu a rolu či už študenta, výborného kolegu, spolupracovníka ale i rodiča.

„Ale najmä na rolu človeka, hodného život žiť, hodného dať život novej generácii. Schopného odpustiť a odpúšťať, schopného poďakovať. Hodného milovať a lásku rozdávať. Schopného životné hodnoty v detstve spoznať a vo svojom žití ich aj uplatňovať,“ pripomenula E. Kukučková.

Záujemcovia o profesionálnych náhradných rodičov získajú bližšie informácie na tel. čísle 0915 241 093, 033/243 3001 alebo cez e-mail cppr.dedtrnava@gmail.com.

Ilustračné foto: Centrum pre deti a rodiny Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2019 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.