reklama

Čitateľské kútiky Kindlotéka nájdete v detskom domove, knižnici aj na detskej klinike v trnavskej nemocnici

Spoločnosť Amazon na Slovensku pokračuje so špeciálnym čitateľským projektom Kindlotéka. Jeho cieľom je vzbudiť väčší záujem o literatúru a čítanie kníh u detí. Čitateľský kútik s elektronickými čítačkami kníh už využívajú žiaci a študenti na desiatich školách. Kindlotéka teraz mieri do Mestskej knižnice v Seredi, Rodinného detského domova v Trnave a na Detskú kliniku v trnavskej nemocnici.

Jedinečný projekt Kindlotéka opäť podporí rozvoj regiónu, v ktorom pôsobia a žijú zamestnanci spoločnosti Amazon s ich rodinami a deťmi. Doposiaľ sa program realizoval len na školách, no teraz sa rozrastie aj do ďalších inštitúcii.

Celkovo spoločnosť Amazon darovala už zhruba 3 500 e-kníh, 900 tradičných kníh a 90 e-čítačiek Kindle.


Kindlotéka v trnavskej Detskej klinike

„Teší nás, že Kindlotéku môžeme predstaviť nielen na školách, ale aj vo verejných inštitúciách, vďaka čomu sa dostane do povedomia širokej skupine ľudí. Sme zároveň hrdí na to, že môžeme podporovať záujem o čítanie kníh a literatúru v lokálnej komunite,“ povedal Radek Stegbauer, riaditeľ spoločnosti Amazon v Seredi.

„Fakultná nemocnica Trnava je nesmierne rada, že zamestnanci spoločnosti Amazon vybrali práve naše zdravotnícke zariadenie. Malým pacientom na Detskej klinike čitateľský kútik spríjemní pobyt počas hospitalizácie. Vedenie FN Trnava a Detskej kliniky vyslovuje poďakovanie spoločnosti Amazon,“ uviedla Katarína Tittelová, hovorkyňa Detskej kliniky vo Fakultnej nemocnici Trnava.

Myšlienka programu oslovila aj vedenie mesta Trnava. „Ide o unikátny program, ktorý kráča s dnešnou digitálnou dobou. Práve preto môže Kindlotéka zaujať aj deti, ktoré doteraz nemali v obľube čítanie,“ poznamenala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Spoločnosť Amazon plánuje do konca roka odovzdať ďalších 7 čitateľských kútikov pre základné a stredné školy, ktoré si sami vybrali zamestnanci firmy.

Do konca roka bude môcť Kindlotéku využívať už 20 škôl či iných inštitúcii v regióne Trnava, Šaľa a Sereď.

Podpora pre miestnu komunitu

Spoločnosť Amazon systematicky podporuje komunity, v ktorých pôsobí. Program Kindlotéka sa začal realizovať pred dvomi rokmi a čitateľský kútik využívajú žiaci a študenti na desiatich školách v regióne Sereď, Trnava a Šaľa.
Okrem projektu Kindlotéka zamestnanci spoločnosti Amazon z logistického centra v Seredi spustili zbierku detského oblečenia pre Azylový dom Tamara v Trnave.

(ts)


Pacienti na Detskej klinike vo fakultnej nemocnici v Trnave sa už tiež tešia z Kindlotéky


Rodinný detský domov v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2019 7:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.