reklama

Detská klinika v trnavskej nemocnici žiari vďaka OZ Osmijanko novými farbami

Detská klinika Fakultnej nemocnice v Trnave žiari novými farbami. Občianske združenie Osmijanko sa v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera postaralo o vymaľovanie 19 izieb, priľahlej chodby a o renováciu detského kútika.

Združenie Osmijanko slávnostne odovzdalo Detskej klinike FN Trnava vymaľované izby, chodbu a zrenovovaný detský kútik.

Napriek tomu, že na Detskej klinike sme v roku 2006 zrealizovali detský kútik, rozhodnutie vymaľovať izby a chodbu považujem za výborné. Priestor sa farbami oživil a verím, že bude dlho slúžiť detským pacientom,“ povedala počas slávnostného odovzdania novo vymaľovaných priestorov riaditeľka občianskeho združenia Osmijanko Jana Pecsérke-Kubranská.

Novému príťažlivému vizuálu detskej kliniky sa potešil aj šéf trnavskej Fakultnej nemocnice Martin Tabaček.

Každý z nás veľmi citlivo vníma svoj zdravotný stav a choroby – deti zvlášť. Tešíme sa a ďakujeme občianskemu združeniu Osmijanko a zdravotnej poisťovni Dôvera, že spoločnými silami pomáhajú tomu, aby sa deti v krajších priestoroch cítili veselšie a spokojnejšie,“ vyhlásil.

detska-klinika-1
detska-klinika-2
Detská klinika žiari novými farbami na chodbách, v detskom kútiku aj v 19 izbách

Dlhoročný primár Detskej klinky FN v Trnave Stanislav Križan pripomenul, že väčšina pacientov vyjadruje v nemocnici nespokojnosť s prostredím, len zriedkakedy sa sťažujú na personál alebo poskytovanú starostlivosť.

Preto je táto aktivita chvályhodná a hodná nasledovania do budúcnosti aj pre ďalšie spoločnosti či subjekty. Našou snahou bude stále zlepšovať podmienky v priestoroch detskej kliniky. Radi by sme vymenili okná či inštalovali nové regulátory tepla,“ poznamenal.

Zdravotná poisťovňa Dôvera podporuje združenie Osmijanko už siedmy rok. Niekoľkoročná spolupráca sa v roku 2013 rozšírila popri zriaďovaní detských kútikov, maľovaní detských oddelení aj o projekty návštevných miestností. Prvú návštevnú miestnosť odovzdali Osmijanko a Dôvera koncom apríla.

Druhým tohtoročným projektom bolo vymaľovanie priestorov Detskej kliniky v trnavskej nemocnici.

detska-klinika-3
detska-klinika-4
OZ Osmijanko maľovalo na detskej klinike prvý raz už pred siedmimi rokmi

Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo v spolupráci s Osmijankom zrealizovať ďalší zmysluplný projekt. Detská klinika víta malých pacientov veselými farbami a ja verím, že ich aspoň trochu poteší počas hospitalizácie v nemocnici, ktorá pre nich často býva neľahká. Naša účasť nebola len finančná, do renovácie detského kútika sa zapojili aj zamestnanci Dôvery a nebolo to po prvý krát. Prepojenie firemnej filantropie s dobrovoľníctvom je cesta ako prispieť k trvalej zmene prostredia a myslenia náš všetkých. Na tento rok pripravujeme aj ďalšie projekty vo vybraných nemocniciach na Slovensku. Verím, že potešia najmä malých pacientov a ich príbuzných,“ uviedol Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2013 15:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.