reklama

V trnavskej nemocnici platí krízový stav. „Situácia je vážna,“ priznáva riaditeľ Pavelek

Za vážnu považuje situáciu v trnavskej Fakultnej nemocnici (FN) jej riaditeľ Gabriel Pavelek. Z celkového počtu 190 lekárov podalo výpoveď 94, štrnásti z nich svoje výpovede stiahli. Situácia z pohľadu počtu podaných a stiahnutých výpovedí podľa Paveleka kopíruje celoslovenský priemer.

„Situácia v trnavskej nemocnici je zložitá, ale stále vo mne pretrváva presvedčenie, že pokiaľ udržíme zodpovedný prístup zo strany ministerstva, vedenia jednotlivých nemocníc a štrajkujúcich nemocník tak verím, že stále tu existuje priestor, aby sme sa dohodli. Myslím si, že prioritným motívom je zodpovednosť voči pacientom,“ vyjadril sa riaditeľ FN v Trnave.

Riaditeľ FN v Trnave G. Pavelek

Najhoršia situácia pretrváva na chirurgickej, traumatologickej, neurologickej, internej a anesteziologickej klinike. Naopak, problémy sú nateraz zažehnané na gynekologicko-pôrodníckej, detskej, onkologickej či rádiodiagnostickej klinike.

„Na gynekologicko-pôrodníckej klinike boli stiahnuté všetky podané výpovede. Podstatná časť výpovedí bola stiahnutá na rádiodiagnostickej klinike, čo je dobrá správa, pretože životne dôležitá činnosť rontgenu a CT zostane zachovaná. Od začiatku neboli žiadne výpovede na detskej klinike ani na onkológii. To sú dobré správy,“ ozrejmil Pavelek.

Tu sa však pozitívne informácie o aktuálnom stave v trnavskej nemocnici končia.

Na chirurgii podalo výpovede 10 z 15 lekárov, na traumatológii 11 z 15 (jeden z lekárov výpoved stiahol), na neurologickej klinike plánuje skončiť až 10 z 11 lekárov. Interné oddelenie chce formou výpovede opustiť 14 z 26 lekárov (dvaja medzitým stiahli svoje výpovede),  na anesteziologickej klinike podalo výpoveď až 17 z 21 lekárov, len jeden výpoveď stiahol.

FN v súčasnosti dokáže zabezpečiť neodkladnú operačnú starostlivosť aj činnosť urgentného príjmu na chirurgii a traumatológii. Rovnaký stav je aj na ostatných oddeleniach, pri ktorých zaznamenali zvýšené počty výpovedí. Ak by sa stiuácia nepohla ďalej, nemocnica má dohodu o výpomoci s nemocnicami v Nitre a Nových Zámkoch.

„Platí tu krízový stav a situácia je vážna. Fakultná nemocnica v Trnave je schopná prakticky v celom rozsahu zabezpečiť neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Samozrejme, čakacie doby nemusia byť optimálne a môžu vznikať kolízne situácie. Opakujem však – hlboko verím v zodpovednosť všetkých zúčastnených strán v tomto procese a verím, že nemocnica bude fungovať aj po 1. decembri,“ dodal Gabriel Pavelek.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2011 23:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V trnavskej nemocnici platí krízový stav. „Situácia je vážna,“ priznáva riaditeľ Pavelek”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.