reklama

V trnavskej nemocnici platí krízový stav. “Situácia je vážna,” priznáva riaditeľ Pavelek

Za vážnu považuje situáciu v trnavskej Fakultnej nemocnici (FN) jej riaditeľ Gabriel Pavelek. Z celkového počtu 190 lekárov podalo výpoveď 94, štrnásti z nich svoje výpovede stiahli. Situácia z pohľadu počtu podaných a stiahnutých výpovedí podľa Paveleka kopíruje celoslovenský priemer.

„Situácia v trnavskej nemocnici je zložitá, ale stále vo mne pretrváva presvedčenie, že pokiaľ udržíme zodpovedný prístup zo strany ministerstva, vedenia jednotlivých nemocníc a štrajkujúcich nemocník tak verím, že stále tu existuje priestor, aby sme sa dohodli. Myslím si, že prioritným motívom je zodpovednosť voči pacientom,” vyjadril sa riaditeľ FN v Trnave.

Riaditeľ FN v Trnave G. Pavelek

Najhoršia situácia pretrváva na chirurgickej, traumatologickej, neurologickej, internej a anesteziologickej klinike. Naopak, problémy sú nateraz zažehnané na gynekologicko-pôrodníckej, detskej, onkologickej či rádiodiagnostickej klinike.

„Na gynekologicko-pôrodníckej klinike boli stiahnuté všetky podané výpovede. Podstatná časť výpovedí bola stiahnutá na rádiodiagnostickej klinike, čo je dobrá správa, pretože životne dôležitá činnosť rontgenu a CT zostane zachovaná. Od začiatku neboli žiadne výpovede na detskej klinike ani na onkológii. To sú dobré správy,” ozrejmil Pavelek.

Tu sa však pozitívne informácie o aktuálnom stave v trnavskej nemocnici končia.

Na chirurgii podalo výpovede 10 z 15 lekárov, na traumatológii 11 z 15 (jeden z lekárov výpoved stiahol), na neurologickej klinike plánuje skončiť až 10 z 11 lekárov. Interné oddelenie chce formou výpovede opustiť 14 z 26 lekárov (dvaja medzitým stiahli svoje výpovede),  na anesteziologickej klinike podalo výpoveď až 17 z 21 lekárov, len jeden výpoveď stiahol.

FN v súčasnosti dokáže zabezpečiť neodkladnú operačnú starostlivosť aj činnosť urgentného príjmu na chirurgii a traumatológii. Rovnaký stav je aj na ostatných oddeleniach, pri ktorých zaznamenali zvýšené počty výpovedí. Ak by sa stiuácia nepohla ďalej, nemocnica má dohodu o výpomoci s nemocnicami v Nitre a Nových Zámkoch.

„Platí tu krízový stav a situácia je vážna. Fakultná nemocnica v Trnave je schopná prakticky v celom rozsahu zabezpečiť neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Samozrejme, čakacie doby nemusia byť optimálne a môžu vznikať kolízne situácie. Opakujem však – hlboko verím v zodpovednosť všetkých zúčastnených strán v tomto procese a verím, že nemocnica bude fungovať aj po 1. decembri,” dodal Gabriel Pavelek.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2011 23:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V trnavskej nemocnici platí krízový stav. “Situácia je vážna,” priznáva riaditeľ Pavelek”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.