reklama

FN Trnava: Situácia s ochorením Covid-19 sa výrazne zlepšila

Trnavská fakultná nemocnica zverejnila údaje o aktuálnej situácii s Covidom-19. Situácia je v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi výrazne lepšia.

K 1. júnu 2021 eviduje FN Trnava troch hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19.

Počas mesiaca máj zomrelo v nemocnici s potvrdeným ochorením dvanásť pacientov.

Od januára 2021 podali vo FN viac ako 50-tisíc dávok vakcíny Pfizer/BioNTech.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Najvyššie počty hospitalizovaných zaznamenali v trnavskej nemocnici počas februára a marca, rekordné čísla sa šplhali až k 140 pacientom.

Vo februári zomrelo s potvrdeným ochorením Covid-19 až 158 ľudí, v marci 85.

Počas februára a v prvej polovici marca evidovala nemocnica v priemere od 120 do takmer 140 pacientov na covidových lôžkach, od druhej polovice marca začali počty pacientov zasiahnutých ťažšou formou ochorenia klesať, obsadenosť lôžok sa postupne znižovala počas apríla aj mája až k súčasnému stavu.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2021 12:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.