reklama

Covid-19: FN Trnava hlási nové najvyššie počty hospitalizovaných, ako aj pacientov na pľúcnej ventilácii a JIS

Trnavská nemocnica hlási k 18. januáru 2021 doposiaľ najvyšší počet pacientov hospitalizovaných na lôžkach určených pre ľudí s koronavírusom.

Obsadenosť lôžok vyhradených pre pacientov s ochorením Covid-19 dosiahla 18. januára číslo 103, čo je najviac od začiatku pandémie. Doterajší rekord bol 100 hospitalizovaných pacientov z 15. januára.

Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 21 pacientov, dvanásť hospitalizovaných je umiestnených na jednotke intenzívnej starostlivosti. Ide o najväčšie doteraz zaznamenané počty.

Na oddelení ARO leží s koronavírusom 9 pacientov, čo je o jedného menej ako doposiaľ najvyšší údaj z 8. januára 2021.

Ilustračné foto

Nemocnica hlási aj 73 pozitívne testovaných zamestnancov.

Z toho je sedem lekárov, 38 sestrier a 21 pracovníkov ostatného zdravotníckeho personálu.

Doteraz najviac evidovala FN Trnava 92 pozitívnych zamestnancov 4. januára tohto roka.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

V okrese Trnava bolo od začiatku pandémie v marci 2020 do 18. januára 2021 zistených 6335 pozitívnych testov na Covid-19.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2021 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.