reklama

Aktuálny stav vo FN Trnava: S koronavírusom je hospitalizovaných 23 pacientov, siedmi sú na pľúcnej ventilácii. V karanténe je dvanásť zdravotníkov

Fakultná nemocnica Trnava reprofilizovala ďalšie lôžka pre pacientov s COVID-19. Celkový počet lôžok rozšírili na 134, uviedol v piatok 16. októbra 2020 hovorca nemocnice Matej Martovič.

Vo Fakultnej nemocnici Trnava je k 16. októbru hospitalizovaných 23 pacientov s pozitívnym testom na COIVD-19.

„Ďalších šesť pacientov máme suspektných a čakáme na výsledky testov. Umelú pľúcnu ventiláciu potrebujú siedmi pacienti. Najmladší pacient je vo veku 45 rokov a najstarší má 90 rokov,“ priblížil Martovič.

Ilustračné foto

Trnavská nemocnica v dôsledku zvýšeného výskytu pozitívnych pacientov testuje svojich zamestnancov.

V karanténe sú aktuálne dvaja lekári, šesť zdravotných sestier, dvaja sanitári a dvaja zamestnanci z ostatného zdravotníckeho personálu.

Nemocnica rozširuje aj lôžkový fond pre COVID pacientov.

„Vyčlenili sme 38 lôžok na Klinike infektológie. Ďalších 86 lôžok sme reprofilizovali na iných oddeleniach a 10 lôžok máme na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny. Spolu máme 134 vyčlenených COVID lôžok. V prípade potreby vieme kapacitu lôžok pre COVID pacientov rozšíriť na 200 lôžok. Vo FN Trnava máme k celkovo 53 kusov umelej pľúcnej ventilácie,“ doplnil Matej Martovič.

Vo Fakultnej nemocnici Trnava platí zákaz návštev. Nemocnica zabezpečuje operačné výkony pre akútne stavy. Sprevádzajúca osoba pri pôrode je povolená, avšak musí žiť v rovnakej domácnosti s rodičkou.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2020 14:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aktuálny stav vo FN Trnava: S koronavírusom je hospitalizovaných 23 pacientov, siedmi sú na pľúcnej ventilácii. V karanténe je dvanásť zdravotníkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.