reklama

Na COVID oddeleniach v Trnave leží 27 pacientov, v karanténe je 18 zdravotníkov a personálu

V trnavskej nemocnici je k 23. októbru 2020 hospitalizovaných 27 pacientov na COVID oddeleniach, z toho 26 má potvrdený pozitívny test a jeden hospitalizovaný pacient je suspektný a s príznakmi koronavírusu čaká na výsledok testu.

„Na COVID jednotke intenzívnej starostlivosti sú umiestnení traja pacienti. Na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny je ďalších sedem pacientov. Na umelej pľúcnej ventilácií je napojených osem pacientov. Od 17. do 23. októbra sa vo FN Trnava vyliečilo 14 pacientov,“ skonštatoval hovorca Fakultnej nemocnice Trnava Matej Martovič.

Pred týždňom bolo v Trnave hospitalizovaných 23 pacientov s pozitívnym testom na COVID-19, pľúcnu ventiláciu potrebovalo sedem z nich.

Nemocnica má vyhradených 126 lôžok pre pacientov s potvrdeným výsledkom na COVID-19, respektíve pre pacientov, u ktorých je podozrenie na toto ochorenie.

Ilustračné foto

FN Trnava má v karanténe umiestnených troch lekárov, 11 zdravotných sestier, troch sanitárov a jedného zamestnanca, ktorý sa radí medzi ostatný zdravotnícky personál.

Za posledných sedem dní zaznamenala trnavská nemocnica nárast zdravotníckeho personálu, ktorý je v karanténe.

Fakultná nemocnica Trnava vzhľadom na nepriaznivý epidemiologický vývoj zvyšuje bezpečnostné opatrenia na Gynekologicko-pôrodníckej klinike.

„Od 23. októbra 2020 môže byť sprevádzajúcou osobou iba otec dieťaťa, pričom sa musí preukázať negatívnym PCR testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Osoby, ktoré nejdú na vyšetrenie na Gynekologicko-pôrodnícku kliniku, môžu vstúpiť do pavilónu iba v  prípade, ak sprevádzajú pacientku ktorá je maloletá, imobilná, prípadne zbavená svojprávnosti,“ priblížil Martovič.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2020 15:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.