reklama

V trnavskej nemocnici spustili červenú zónu. Má zvýšiť bezpečnosť pacientov a personálu

Po zavedení triediaceho stanu Fakultná nemocnica Trnava spúšťa červenú zónu, ktorá má zvýšiť bezpečie pacientov a personálu nemocnice. Do červenej zóny nebude mať prístup bežný pacient a v tejto zóne bude pracovať personál Urgentného príjmu FN Trnava. Ako sme informovali v tomto článku, nemocnica spúšťa aj testovanie formou drive-in.

Po zavedení triediaceho stanu Fakultná nemocnica Trnava zvyšuje bezpečnosť pacientov a personálu spustením červenej zóny.

Ide o špeciálne pracovisko, ktoré spĺňa najvyššie bezpečnostné kritéria. Toto pracovisko bude slúžiť na realizáciu zdravotníckych výkonov u pacientov, u ktorých bol potvrdený COVID-19.


Kontroly pri vstupe do nemocnice cez triediaci stan

„Fakultná nemocnica Trnava zriadila toto pracovisko za účelom jednoduchých výkonov u pacientov, ktorí majú potvrdený COVID-19. V rámci tohto pracoviska je vyhradená aj miestnosť, v ktorej sa môžu realizovať urgentné zákroky ako šitie pacientov, ošetrenie zlomenín a podobne,“ uviedol generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.

Celá červená zóna sa nachádza v Pavilóne chirurgických disciplín FN Trnava, ktorá je izolovaná od ostatných oddelení pavilónu.

V rámci červenej zóny sa nachádza vyhradený vstup pre personál a miestnosti na prezliekanie.

Prvá miestnosť na prezliekanie slúži personálu na oblečenie osobných ochranných pomôcok a druhá miestnosť slúži na vyzlečenie sa z ochranných osobných pomôcok, kde budú tieto pomôcky izolované a následne pôjdu na likvidáciu.

V rámci zóny je aj miestnosť vyčlenená na urgentné zákroky a lôžková časť na zotavenie pacienta po zákroku.

Fakultná nemocnica Trnava spustila v polovici marca triediaci stan, ktorý slúži na filtráciu pacientov. Každý pacient a sprievod pacienta, ktorý ide do nemocnice, musí prejsť cez stan, kde sa zisťuje anamnéza pacienta a sprievodu pacienta.

Následne je pacientom a sprievodu meraná telesná teplota. Pacienti, ktorí nemajú príznaky COVID-19 dostanú zelenú pásku a môžu ísť na vyšetrenie do nemocnice. Pacienti, ktorí majú príznaky COVID-19 budú vyšetrení v rámci červenej zóny.


Miestnosť na urgentné zákroky v červenej zóne

FOTO: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2020 14:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.