reklama

V trnavskej nemocnici od minulého víkendu vyliečili 18 pacientov s koronavírusom. Traja z nich mali ťažký priebeh

Od soboty 24. do piatka 30. októbra 2020 vo Fakultnej nemocnici Trnava vyliečili 18 pacientov s ochorením COVID-19, z toho troch s ťažkým priebehom, informoval hovorca nemocnice Matej Martovič.

Vo Fakultnej nemocnici Trnava je k 30. októbru 2020 hospitalizovaných 28 pacientov s pozitívnym testom na COVID-19. Z toho je päť pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu a u jedného pacienta sa čaká na výsledok testov.

“Od 24. októbra sa vo FN Trnava vyliečilo 18 pacientov s COVID-19, pričom za posledné dva týždne sme vyliečili troch pacientov s ťažkým priebehom, ktorí boli napojení na umelú pľúcnu ventiláciu,” uviedol Martovič.

Ilustračné foto: FN Trnava

Aktuálne je v karanténe 30 zdravotníckych zamestnancov. Z toho je v karanténe šesť lekárov, 19 sestier, päť sanitárov. Vo FN Trnava je vyčlenených celkovo 126 lôžok pre pacientom s koronavírusom.

Fakultná nemocnica Trnava v zmysle opatrení proti šíreniu COVID-19 zvyšuje bezpečnosť aj na Gynekologiko-pôrodníckej klinike.

“Pri príjme pacientky nemocnica vykonáva pacientkám antigénový test na COVID-19. Test v nemocnici pri príjme pacientky budeme realizovať v nemocnici aj po celoplošnom testovaní. Sprevádzajúcou osobou pri pôrode môže byť len otec dieťaťa. Sprevádzajúca osoba – otec dieťaťa, ktorý bude chcieť byť pri pôrode od 31. októbra 2020 – sa musí preukázať certifikátom z celoplošného testovania s negatívnym výsledkom v rámci oboch termínov celoplošného testovania,” dodal hovorca trnavskej nemocnice.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2020 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.