reklama

V Trnave leží s koronavírusom v nemocnici vyše 80 ľudí, ochorenie má aj takmer stovka zamestnancov. Probémom je nedostatok sestier

Vo Fakultnej nemocnici Trnava bolo k 5. januáru 2020 hospitalizovaných 84 pacientov s ochorením Covid-19. Je to viac ako trojnásobok v porovnaní s údajmi z polovice októbra 2020 a nárast o vyše tretinu v porovnaní s obdobím pred vianočnými sviatkami.

Podľa údajov FN Trnava z 5. januára 2021, dvaja hospitalizovaní pacienti čakali na potvrdenie testov, 84 sa lieči v trnavskej nemocnici s preukázanou nákazou koronavírusu.

Až pätnásť pacientov je napojených na pľúcnu ventiláciu, v ťažkom zdravotnom stave je aj 7 pacientov umiestnených na Jednotke intenzívnej starostlivosti a 8 pacientov na ARO.


Riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta

K 4. januáru evidovali v trnavskej nemocnici 92 pozitívne testovaných zamestnancov, z toho 84 je zdravotníckych zamestnancov (19 lekárov, 43 sestier a 22 z ostatného zdravotníckeho personálu) a osem ľudí s koronavírusom sú nezdravotníckymi zamestancami nemocnice.

“Dovolím si povedať, že naša nemocnica je v boji s ochorením Covid-19 jednou z najlepšie pripravených na Slovensku. Samozrejme, potýkame sa s problémami ako každá iná nemocnica, a tým je hlavne nedostatok stredného zdravotníckeho personálu. Absencia sestier nás posúva na hranicu našich možností. Našťastie, máme dostatok reprofilizovaých lôžok, pľúcnych ventilátorov či tzv. kyslíkových lôžok, ale počty personálu nedokážete takpovediac nafúknuť,” skonštatoval a zhodnotil aktuálny stav riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta v utorok 5. januára.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

V okrese Trnava bolo od začiatku pandémie v marci 2020 do 6. januára 2021 zistených 5391 pozitívnych testov na Covid-19.

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2021 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “V Trnave leží s koronavírusom v nemocnici vyše 80 ľudí, ochorenie má aj takmer stovka zamestnancov. Probémom je nedostatok sestier”

 1. 1
  Andrrj says:

  Nevadi, ze chybaju sestricky…Mazurek a luza z LSNS radi vypomozu Nemocnici proti vymyslenemu virusu…samozrejme bez fasistickych rusok…hlavy hore, ruska dole, zelene tupela

  • 1.1
   LoLo says:

   Andrrj jak nevadzí . Vadzí!!!!! každý tu sce mat aspon mokrý sen alebo erekciu …. teda okrem parlamentného Lubrikanta Borisa temu stačí jeho hekárna.

  • 1.2
   ABC says:

   ĽSNS sú popletený už dlho. Kotleba tvrdí že SNP bol boľševický puč a to Clementis bol v Londýne, Šmidke v Moskve a Husák v Ilave. Generál Malár protestoval prečo je veliteľom povstania pplk Golian, keď on je veliteľom dvoch divízií na východe Slovenska. Čatloš posiela lietadlo s vyjednávačom do Moskvy, aby povstanie bolo koordinované so Sovietskou armádou. Čatloš bol vo vláde obľúbencom Tisa, takže všetko nasvedčuje tomu že to bol puč, ale nie bolševikov. Takže Kotlebovci sú evidentne popletený, tak ako aj súčastný mocipáni, keď ORL spartakiádu prirovnávajú k povstaniu. JUDr Šrojta dostal dôveru strany, aby viedol trnavskú nemocnicu. Zdravotnícku časť zabezpečenia chodu nemocnice má zabezpečenú, ( keď že tonu evidentne nerozumie ) zostáva pripraviť nemocnicu na vrchol, ktorí príde o dva týždne. Takže personál testovať každé dva tri dni a bez testu nikoho na pracovisko nepustiť, kontrolovať dodržiavanie ochranných pomôcok personálu na kovit oddeleniach, dodžiavanie ich správneho používania. Niektorí odborníci tvrdia že aj jedna dávka vakcíny je nápomocná pred nákazou vírusom. Nám ostatným zostáva len dúfať že obsadenie postu riaditeľa Trnavskej nemocnice nováčikom, neodborníkom v danej problematike v pohnutých časoch bude zvládnutá. Po vzore nemocnice v Nitre zabezpečiť ďalšiu nemocnicu alebo preorganizovať chod tej Trnavskej. Analytik Bošňák to veľmi nepríjemne háda čo bude nasledovať, alebo neháda len ho nik nepočúva ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.