reklama

V Trnave leží s koronavírusom v nemocnici vyše 80 ľudí, ochorenie má aj takmer stovka zamestnancov. Probémom je nedostatok sestier

Vo Fakultnej nemocnici Trnava bolo k 5. januáru 2020 hospitalizovaných 84 pacientov s ochorením Covid-19. Je to viac ako trojnásobok v porovnaní s údajmi z polovice októbra 2020 a nárast o vyše tretinu v porovnaní s obdobím pred vianočnými sviatkami.

Podľa údajov FN Trnava z 5. januára 2021, dvaja hospitalizovaní pacienti čakali na potvrdenie testov, 84 sa lieči v trnavskej nemocnici s preukázanou nákazou koronavírusu.

Až pätnásť pacientov je napojených na pľúcnu ventiláciu, v ťažkom zdravotnom stave je aj 7 pacientov umiestnených na Jednotke intenzívnej starostlivosti a 8 pacientov na ARO.


Riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta

K 4. januáru evidovali v trnavskej nemocnici 92 pozitívne testovaných zamestnancov, z toho 84 je zdravotníckych zamestnancov (19 lekárov, 43 sestier a 22 z ostatného zdravotníckeho personálu) a osem ľudí s koronavírusom sú nezdravotníckymi zamestancami nemocnice.

„Dovolím si povedať, že naša nemocnica je v boji s ochorením Covid-19 jednou z najlepšie pripravených na Slovensku. Samozrejme, potýkame sa s problémami ako každá iná nemocnica, a tým je hlavne nedostatok stredného zdravotníckeho personálu. Absencia sestier nás posúva na hranicu našich možností. Našťastie, máme dostatok reprofilizovaých lôžok, pľúcnych ventilátorov či tzv. kyslíkových lôžok, ale počty personálu nedokážete takpovediac nafúknuť,“ skonštatoval a zhodnotil aktuálny stav riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta v utorok 5. januára.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

V okrese Trnava bolo od začiatku pandémie v marci 2020 do 6. januára 2021 zistených 5391 pozitívnych testov na Covid-19.

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2021 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave leží s koronavírusom v nemocnici vyše 80 ľudí, ochorenie má aj takmer stovka zamestnancov. Probémom je nedostatok sestier”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.