reklama

Počet pacientov na covid lôžkach v Trnave je stabilne vysoký, vo februári v nemocnici zomrelo s ochorením doteraz najviac ľudí

Fakultná nemocnica Trnava zverejnila 1. marca 2021 aktuálne dáta o pacientoch s ochorením Covid-19.

Počas februára zomrelo v trnavskej nemocnici 158 pacientov s ochorením Covid-19, čo je najviac od začiatku pandémie. Doterajší rekord z januára bol 134 úmrtí pacientov s týmto ochorením. Od septembra 2020 ich eviduje FN Trnava celkom 430.

K 1. marcu 2021 bolo v Trnave obsadených 134 lôžok určených pre pacientov s koronavírusom, čo je o dve viac ako pred týždňom.

Deviati pacienti sú umiestnení na oddelení ARO, dvanásti na jednotke intenzívnej starostlivosti a 19 pacientov je pripojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Tieto počty sú viacmenej podobné situácii, ktorá v nemocnici pretrváva už od januára.

Ilustračné foto

Klesajúci trend pokračuje pri pozitívnych prípadoch zamestnancov nemocnice.

K 1. marcu evidovala FN Trnava spolu 39 pozitívne testovaných zamestnancov, čo je o päť menej ako tomu bolo pred týždňom.

Na začiatku januára 2020 evidovala nemocnica rekordných 92 pozitívne testovaných zamestancov.

Z 39 pozitívnych prípadov je 33 zdravotníkov (19 sestier, 3 lekári, 11 ostatného zdravotníckeho personálu) a šesť nezdravotníckych zamestnancov.

V nemocnici vyočkovali doteraz 17 300 dávok vakcíny Pfizer.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2021 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.