reklama

Hospitalizovaných na covidových lôžkach vo FN Trnava výrazne ubudlo. Pacientov s ťažkými priebehmi je však stále pomerne veľa

Po dvoch mesiacoch, od konca januára, klesol v závere marca 2021 počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 v trnavskej nemocnici pod sto.

Ako informoval portál trnava-live.sk hovorca Fakultnej nemocnice Trnava Matej Martovič, k 31. marcu 2021 bolo v nemocnici obsadených 73 lôžok určených pre pacientov s koronavírusom, čo je o 32 menej ako v polovici tohto mesiaca.

Počas celého februára a väčšinu mesiaca marec liečili v nemocnici neustále viac ako sto pacientov s koronavírusom. Ešte 1. marca bolo v Trnave hospitalizovaných na covidových lôžkach 134 pecientov.

Ilustračné foto

Ako uviedol Matej Martovič, v súčasnosti, k 31. marcu 2021, je na Jednotke intenzívnej starostlivosti hospitalizovaných 11 pacientov, siedmi sú na ARO oddelení. Podporu pľúcnej ventilácie potrebuje 17 pacientov.

Počty hospitalizovaných pacientov s ťažkými priebehmi ochorenia sú bohužiaľ ešte stále veľmi podobné vysokým číslam, ktoré evidovali vo FN Trnava počas náročných uplynulých týždňov.

“V marci evidujeme v našej nemocnici 85 úmrtí pacientov s COVID-19, vo februári to bolo 158 úmrtí,” poznamenal Martovič.

Nemocnica má momentálne 20 pozitívne testovaných členov personálu, z toho dvoch lekárov, osem zdravotných sestier, po štyroch ostatných zdravotníckych zamestnancov a administratívnych a hospodárskych zamestnancov.

Od januára použili vo FN Trnava celkom 26 200 vakcín Pfizer/BioNTech.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2021 14:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.