reklama

Na začiatku februára zaznamenala trnavská nemocnica opäť nový rekord v počte hospitalizovaných pacientov s Covid-19

Trnavská nemocnica evidovala k 1. februáru 2021 nový najvyšší počet pacientov hospitalizovaných na lôžkach určených pre ľudí s koronavírusom.

Obsadenosť lôžok vyhradených pre pacientov s ochorením Covid-19 dosiahla 1. februára číslo 129, čo je najviac od začiatku pandémie. Doterajší rekord bol 107 hospitalizovaných pacientov z 26. januára.

V období od utorka 26. januára do pondelka 1. februára sa počet hospitalizovaných s potvrdeným koronavírusom vo Fakultnej nemocnici zvýšil z 98 na 119. Desiati pacienti boli hospitalizovaní s podozrením na Covid-19 a čakali na výsledok testu.

Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 21 pacientov, dvanásť hospitalizovaných je umiestnených na jednotke intenzívnej starostlivosti. Ide o vyrovnanie doteraz najvyšších zaznamenaných počtov.

Na oddelení ARO leží s koronavírusom 9 pacientov, čo je o jedného menej ako doposiaľ najvyššie evidované údaje.

Ilustračné foto: FN TT

Nemocnica aktuálne hlási k 1. februáru 75 pozitívne testovaných zamestnancov.

Z toho je desať lekárov, 43 sestrier, 16 pracovníkov ostatného zdravotníckeho personálu a šesť nezdravotníckych zamestnancov.

Doteraz najviac evidovala FN Trnava 92 pozitívnych zamestnancov 4. januára tohto roka.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

V okrese Trnava bolo od začiatku pandémie v marci 2020 do 18. januára 2021 zistených 6335 pozitívnych testov na Covid-19.

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2021 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na začiatku februára zaznamenala trnavská nemocnica opäť nový rekord v počte hospitalizovaných pacientov s Covid-19”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.