reklama

V trnavskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných viac ako 60 pacientov s potvrdeným ochorením Covid-19

V trnavskej nemocnici leží s potvrdeným koronavírusom viac ako šesť desiatok pacientov.

Podľa denne aktualizovaných údajov je vo Fakultnej nemocnici Trnava k piatku 18. decembra 2020 hospitalizovaných 61 pacientov s potvrdeným ochorením Covid-19. Ďalší traja hospitalizovaní pacienti čakajú na výsledky testov.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti sa nachádza deväť pacientov, štyria sú umiestnení na Anesteziologicko – resuscitačnom oddelení (ARO).

Počas tohto týždňa od 14. do 18. decembra sa pohyboval počet pacientov s potrebou umelej pľúcnej ventilácie od päť do sedem.

FN Trnava má k dispozícii v priemere asi 130 reprofilizovaných lôžok pre pacientov s koronavírusom, v prípade potreby dokáže vyčleniť približne 200 miest.

Ilustračné foto: FN Trnava

Počty nových pozitívnych prípadov v okrese Trnava zistených cez PCR testy v priebehu decembra celkom pravidelne prevyšujú sto denne.

Vo štvrtok 17. decembra 2020 pribudlo v našom okrese 111 nových prípadov odhalených PCR testami.

Celkovo od začiatku pandémie na území trnavského okresu ochorelo na Covid-19 už takmer 4000 ľudí.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 3 991 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 3 530 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu Covid-19 vzrástol vo štvrtok o 62 prípadov. Celkový počet obetí je od začiatku pandémie v marci 1440.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2020 13:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.