reklama

V trnavskej nemocnici zaevidovali druhé úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19

Vo Fakultnej nemocnici Trnava zomrel v súvislosti s ochorením COVID-19 druhý pacient od začiatku pandémie.

Podľa informácií Ministerstva zdravotníctva SR 76-ročný muž zomrel 17. septembra 2020.

Prvé potvrdené úmrtie s koronavírusom zaznamenali v trnavskej nemocnici v prvej polovici apríla, kedy chorobe podľahol 89-ročný muž.

Na Slovensku pribudlo vo štvrtok 1. októbra 2020 v štatistikách šesť potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Obete boli vo veku od 15 do 83 rokov. Spolu tak v našej krajine evidujeme 54 úmrtí.

Ilustračné foto

V okrese Trnava pribudlo za štvrtok 1. okóbra 27 nových pozitívnych testov na COVID-19, celkový počet prípadov od začiatku pandémie tak prekročil štyri stovky. Len od začiatku tohto týždňa potvrdili v okrese Trnava 109 prípadov.

Na Slovensku pribudlo 679 pozitívne testovaných osôb, urobilo sa 7 824 testov. Vyliečilo sa ďalších 136 ľudí.

V nemocniciach je hospitalizovaných 251 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 215 z nich. Na JIS je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 11 617, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 474 845 laboratórnych testov.

Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 6 807, vyliečilo sa 4756 pacientov.

Aktuálne informácie: Fakultná nemocnica Trnava a druhá vlna COVID-19

Fakultná nemocnica Trnava sa pripravila na zvládnutie druhej vlny COVID-19. V rámci prípravy vytvárala zásoby osobných ochranných pomôcok, školila personál a reprofilizovala lôžka.

„Fakultná nemocnica Trnava sa pripravila na zvládnutie druhej vlny COVID-19. V súčasnosti nemocnica reprofilizovala 61 lôžok, z čoho je šesť lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti. Na Klinike infektológie je ďalších 38 lôžok pre pacientov s COVID-19, pričom spolu máme 99 vyčlenených lôžok pre pacientov s COVID-19,“ uviedol v piatok 2. októbra hovorca nemocnice Matej Martovič.

Nemocnica vytvorila aj zásoby osobných ochranných pomôcok, ktoré zvyšujú bezpečnosť personálu pri práci s pacientom.

„Máme celkovo 53 pľúcnych ventilácií na obsluhu ktorých školila ďalší zdravotnícky personál. K dnešnému dňu máme hospitalizovaných 22 pacientov s potvrdeným testom na COIVD-19. Na umelej pľúcnej ventilácií je napojených päť pacientov z celkového počtu 22 pacientov,“ dodal Martovič.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2020 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.