reklama

FN Trnava: Počet hospitalizovaných pacientov s Covid-19 dosiahol nový rekord, pozitívnych zamestnancov výrazne ubudlo

Situácia v trnavskej nemocnici sa naďalej nemení a zostáva vážna. Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením Covid-19 sa po týždni dostal na nové najvyššie číslo. Dobrou správou je, že výrazne klesol počet zamestnancov s pozitívnym testom.

Z denného prehľadu zverejneného Fakultnou nemocnicou Trnava v utorok 9. februára 2021 vyplýva, že aktuálny počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením Covid-19 je 122, čo je o troch viac ako bol dotejší rekord z 1. februára.

Hospitalizovaní sú aj ďalší štyria suspektní pacienti, ktorí čakajú na výsledky testov.

Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebovalo k 9. februáru 24 pacientov, čo je najvyšší počet od začiatku pandémie.

Dvanásť hospitalizovaných je umiestnených na jednotke intenzívnej starostlivosti. Ide o vyrovnanie doteraz najvyšších zaznamenaných počtov.

Na oddelení ARO leží s koronavírusom 10 pacientov, rovnako je to vyrovaný najvyšší počet z uplynulého obdobia.

Ilustračné foto

Dobrou správou je, že v porovnaní s uplynulými týždňami výrazným spôsobom klesol počet pozitívne testovaných zamestnancov fakultnej nemocnice.

K 9. februáru evidovala FN spolu 47 pozitívne testovaných zamestnancov na Covid-19, čo je o 28 menej ako na začiatku februára a takmer o polovicu menej v porovnaní so 4. januárom 2021, kedy mala nemocnica pozitívnych až 92 zamestancov.

Z 47 pozitívnych je 40 zdravotníkov (28 sestier, 5 lekárov, 7 ostatného zdravotníckeho personálu) a sedem nezdravotníckych zamestnancov.

Na začiatku februára evidovala nemocnica pozitívnych desať lekárov, 43 sestier, 16 pracovníkov ostatného zdravotníckeho personálu a šesť nezdravotníckych zamestnancov.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2021 14:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “FN Trnava: Počet hospitalizovaných pacientov s Covid-19 dosiahol nový rekord, pozitívnych zamestnancov výrazne ubudlo”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.