reklama

Veľmi mierny, ale predsa pokles. Počet pacientov s Covidom-19 v trnavskej nemocnici sa po dlhšom čase nezvýšil

Veľmi mierny, ale predsa pokles. Fakultná nemocnica Trnava aktualizovala v pondelok 22. februára 2021 aktuálny stav obsadenosti lôžok pacientmi s Covidom-19.

Trnavská nemocnica zverejnila 22. februára údaje o aktuálnom počte hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19. Čísla po prvý raz od 25. januára v porovnaní s predošlými poklesli.

S potvrdeným ochorením Covid-19 sa v Trnave lieči 132 pacientov, čo je o šesť menej ako bol doterajší rekord z 10. februára.

Hospitalizovaní sú aj ďalší traja suspektní pacienti, ktorí čakajú na výsledky testov.

Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebovalo k 22. februáru 18 pacientov, najvyšší doterajší údaj bol 24 z 9. februára.

Dvanásť hospitalizovaných je umiestnených na jednotke intenzívnej starostlivosti. Ide o vyrovnanie doteraz najvyšších zaznamenaných počtov.

Na oddelení ARO leží s koronavírusom 8 pacientov, čo je najmenej od 13. januára. Najviac pacientov na ARO bolo doteraz desať.

Ilustračné foto

Vo februári pokračuje aj pokles pozitívne testovaných zamestnancov fakultnej nemocnice.

K 22. februáru evidovala FN Trnava spolu 44 pozitívne testovaných zamestnancov na Covid-19, čo je o štyroch menej ako tomu bolo pred 11 dňami menej ako na začiatku februára a vyše o polovicu menej v porovnaní so 4. januárom 2021, kedy mala nemocnica pozitívnych rekordných 92 zamestancov.

Z 44 pozitívnych je 41 zdravotníkov (25 sestier, 4 lekári, 12 ostatného zdravotníckeho personálu) a traja nezdravotnícki zamestnanci.

Prvý prípad covidu zaznamenala FN Trnava v piatok 13. marca 2020. V tom čase bolo na Slovensku evidovaných celkovo 39 prípadov.

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2021 14:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.