reklama

Hospitalizovaných pacientov s covidom je v Trnave menej. Ak sa potvrdí trend, okres sa dostane z čiernej farby

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 vo Fakultnej nemocnici v polovici marca začína opäť klesať k stovke. Počas februára a v prvej polovici marca evidovala nemocnica v priemere od 120 do takmer 140 pacientov na covidových lôžkach. Naposledy bolo v Trnave hospitalizovaných menej ako 100 takýchto pacientov na konci januára.

K 12. marcu 2021 bolo v Trnave obsadených 105 lôžok určených pre pacientov s koronavírusom, čo je o 29 menej ako na začiatku marca.

Deviati pacienti boli umiestnení na oddelení ARO, desiati na jednotke intenzívnej starostlivosti a 15 pacientov bolo pripojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Tieto počty sú viacmenej podobné situácii, ktorá v nemocnici pretrváva už od januára.

Ilustračné foto

Výrazne klesajúci trend sa potvrdzuje už niekoľko týždňov pri pozitívnych prípadoch zamestnancov nemocnice.

K 12. marcu evidovala FN Trnava spolu 16 pozitívne testovaných zamestnancov, čo je o 28 menej ako tomu bolo 1. marca.

Z 16 pozitívnych prípadov je 15 zdravotníkov (7 sestier, 4 lekári, 4 ostatného zdravotníckeho personálu) a jeden nezdravotnícky zamestnanec.

Očkovanie v nemocnici

Vo FN Trnava použili od januára 21-tisíc dávok vakcíny Pfizer/BioNTech, vrátane preočkovaných druhpu dávkou.

Od pondelka 15. marca začína očkovanie učiteľov nad 55 rokov vakcínou Moderna.

Covid automat

Ministerstvo zdravotníctva SR na základe vývoja epidemiologickej situácie predpokladá, že ak sa potvrdí trend, okres Trnava by v Covid automate mohol klesnúť z najvyššieho IV. stupňa varovania (čierneho) do nižšieho III. stupňa (bordového).

V praxi by to znamenalo napríklad možnosť otvoriť za sprísnených podmienok niektoré obchodné prevádzky a služby, ubytovacie zariadenia bez stravovania a využívania spoločných priestorov, opustiť okres na výlet do prírody (nie do čierneho okresu), umožnenie individuálnych prehliadok v múzeách či galériách, možnosť konania bohusužieb pre maximálne 1 osobu na 15 m2 s negatívnym testom či prezenčnú výučbu v materských školách, na 1. stupni ZŠ, špeciálnych školách pre maximálne 5 detí na učiteľa, ako aj pre koncové ročníky základných a stredných škôl.

Platnosť negatívneho testu zostáva 7 dní aj v III. stupni varovania.

Covid automat sa riadi parametrami ako je počet pozitívnych prípadov, trend vývoja pozitivity, počty hospitalizácií a lokálna epidemiologická situácia.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2021 9:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.