reklama

V Trnave bolo cez víkend opäť najmenej pozitívnych, okres sa dostal z čiernej už do červenej farby

Počas veľkonočného víkendu zistili v mestských odberových miestach v Trnave doteraz najnižšiu pozitivitu antigénových testov – 0,15%.

Jedenásty víkend v rade sa 3. a 4. apríla 2021 na území Trnavy uskutočnilo plošné antigénové testovanie.

Otestovať sa prišlo 18 336 ľudí, pozitívnych bolo 27. Miera pozitivity dosiahla 0,15%, čo je o 0,07% menej ako bol doterajší rekord z predchádzajúceho víkendu.


Covid automat platný od 5. apríla 2021

Zdroj: MZ SR

Minulý víkend bolo zistených v mesto vytvorených odberových miestach 43 pozitívnych, miera pozitivity dosiahla 0,22%, týždeň predtým v 9. kole to bolo 0,27%.

Miera pozitivity dosahovala v Trnave najvyššie údaje počas prvých týždňov, kedy prekračovala jedno percento.

Okres Trnava je podľa aktuálne platného Covid automatu zaradený do II. stupňa varovania a patrí medzi 17 najlepších na Slovensku.

V treťom bordovom stupni je 52 okresov a 10 je v najvyššom IV. stupni.

Na Slovensku sú stále v platnosti mimoriadne sprísnené opatrenia vlády SR.

Postupné uvoľňovanie opatrení by mohlo nastať po Veľkej noci. Závisieť bude od toho, či sa na Slovensku udrží klesajúci trend počtov hospitalizovaných, ako aj reprodukčného čísla či miery pozitivity PCR testov.

Odborníci naznačujú, že v týždni po Veľkej noci sa rozhodne aj o tom, že plošné testovanie v 7-dňovom režime sa skončí a platnosť testov bude predĺžená na 14 dní.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2021 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.