reklama

Štvrté plošné testovanie v Trnave prinieslo najnižšiu mieru pozitivity 0,72%. Okres zostáva naďalej v čiernej fáze

Počas víkendu 13. – 14. februára 2021 sa už po štvrtý raz uskutočnilo v Trnave plošné testovanie.

Otvorených bolo 25 odberových miest, situácia bola pokojná. Tímy na území mesta vykonali 21 516 antigénových testov.

Pozitívnych bolo 154 ľudí, miera poztivity dosiahla 0,72%, čo je najnižšie číslo dosiahnuté počas štyroch víkendových testovaní.


Certifikát s negatívnym testom je potrebný na cestu do práce aj do prírody

Ilustračné foto

Počas prvého kola plošného testovania – v dňoch od 23. do 26. januára 2021 – dosiahlo mesto Trnava mieru pozitivity 1,27 %, na testy prišlo 22 642 ľudí a 288 bolo pozitívnych.

O týždeň neskôr – od 30. januára do utorka 2. februára – bolo spolu otestovaných 23 252 osôb, z toho bolo 277 pozitívnych. Miera pozitivity dosiahla hodnotu 1,19 %.

Počas tretieho testovania 6. a 7. februára odhalili 234 pozitívnych osôb, vykonali 23 327 antigénových testov, miera pozitivity bola 1,00 percenta.

„Nebudem klamať, ale ľudia, ktorí testovanie zabezpečujú sú už unavení. Problém je, že štát síce vyžaduje certifikát, ale nemá vytvorené dostatočné kapacity na testovanie počas týždňa, preto ho dopĺňame počas víkendov. Tento týždeň nemocnici odovzdáme veľkokapacitné očkovacie centrum v mestskej športovej hale s kapacitou 1500 až 1800 ľudí denne. Tam by sme mali všetci smerovať svoju energiu, do očkovania,“ poukázal primátor Peter Bročka.

Okres Trnava je aj tento týždeň od 15. februára podľa Covid Automatu zaradený do najhoršej čiernej fázy. Zostávajú zatvorené školy, nie je možné cestovať do prírody v inom okrese, ani s negatívnym testom.

Platnosť negatívneho testu v čiernom okrese je 7 dní, test je potrebný napríklad aj na cestu do práce.

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2021 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Štvrté plošné testovanie v Trnave prinieslo najnižšiu mieru pozitivity 0,72%. Okres zostáva naďalej v čiernej fáze”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.