reklama

Víkendové testovanie: v Trnave dosiahla miera pozitivity 0,64%, v automobilke Stellantis klesla pod pol percenta

Šieste kolo plošného testovania v Trnave počas víkendu 27. – 28. februára 2021 ukázalo mieru pozitivity 0,64%, o päť stotín percenta viac ako pred týždňom.

Počas uplynulého víkendu sa prišlo otestovať antigénovými testami do jedného zo šestnástich odberových miest 19 053 ľudí, z nich 122 malo pozitívny test na Covid-19. Miera pozitivity predstavuje 0,64%.

Pred týždňom bola zistená najnižšia tohtoročná pozitivita 0,59%. V prechádzajúcich štyroch kolách dosiahla hodnotu od 0,72% do 1,27%.

V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať do mestom vytvorených odberových miest od 19 do 23-tisíc ľudí.

Ilustračné foto

S testovaním v piatok a v sobotu 26. a 27. februára 2021 pokračovala po šiesty raz aj trnavská automobilka Stellantis.

„Pretestovaných bolo 1852 zamestnancov výrobného centra a pracovníkov externých spoločností. Z toho pozitívnych bolo celkovo sedem osôb, ktoré okamžite nastúpili do karantény. Celková miera pozitivity sa tak znížila na 0,38%,“ informoval šéf komunikácie automobilky Peter Švec s dovetkom, že každá pozitívne testovaná osoba a jej prvé kontakty smerujú do karantény.

Testovanie pokračuje ešte v pondelok 1. marca v koordinácii s mestom Trnava a Okresným úradom Trnava.

Automobilka aplikuje v boji s ochorením Covid-19 viaceré prísne opatrenia v rámci protokolu skupiny Stellantis.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2021 21:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.