reklama

V Trnave bola cez víkend najnižšia miera pozitivity od januára, tesne nad pol percentom pri 20-tisíc testoch

Už po siedmy raz v rade sa v Trnave počas víkendu 6. a 7. marca 2021 uskutočnilo plošné antigénové testovanie.

Mesto Trnava vytvorilo šestnásť vlastných odberových miest. Otestovať sa do nich prišlo 20 052 ľudí, pozitívny výsledok na ochorenie Covid-19 malo 106 ľudí a miera pozitivity dosiahla 0,53 percenta.

Ide o najnižšiu mieru pozitivity zistenú v mestských odberových miestach od januára, kedy víkendové plošné testovanie začalo.

Ilustračné foto

Pred týždňom bola zistená pozitivita 0,64%, doteraz najmenej bolo 0,59% pred dvoma týždňami. V prechádzajúcich štyroch kolách dosiahla miera pozitivity hodnoty od 0,72% do 1,27%.

V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať do mestom vytvorených odberových miest od 19 do 23-tisíc ľudí.

Okres Trnava zostáva podľa Covid Automatu stále v čiernej farbe

Na území okresu je stále vysoká miera pozitivity pri PCR testoch, až 27% (pri antigénových testoch 0,7%), denne pribúda v okrese viac ako 100 nových pozitívnych, vysoký je aj počet hospitalizovaných.

Okres Trnava patrí aj po 8. marci 2021 medzi 30 regiónov, ktoré sú podľa Covid automatu v najvyššom IV. stupni varovania (čiernom).

Covid automat sa riadi parametrami ako je počet pozitívnych prípadov, trend vývoja pozitivity, počty hospitalizácií a lokálna epidemiologická situácia.

Znamená to okrem iného povinnosť mať nový test každých 7 dní na cestu do práce, na nákup či do prírody, platí zákaz vycestovania do prírody v inom okrese, uzatvorené zostávajú školy.

Zlepšenie v Covid automate sa prejavuje až po týždňovom potvrdení trendu, zhoršenie sa prejavuje okamžite.


Aktuálne údaje pre okres Trnava v Covid automate (klikni pre zväčšenie)

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2021 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.