reklama

Miera pozitivity antigénových testov v Trnave klesla cez víkend na absolútne minimum a dosiahla 0,09%

Miera pozitivity v rámci plošného antigénového testovania spadla v mestských odberových miestach počas uplynulého víkendu 10. a 11. apríla 2021 na absolútne minimum.

Cez víkend otestovali v odberových miestach vytvorených Mestom Trnava celkom 17 686 ľudí. Pozizívny výsledok malo len šestnásť z nich, miera pozitivity klesla po týždni opäť na nové minimum a dosiahla len 0,09 percenta.

V dvanástom kole plošného testovania tak bol prekonaný rekord z veľkonočného víkendu, kedy bolo pozitívnych 27 z 18 336 testovaných (0,15%).

Ilustračné foto

Miera pozitivity dosahovala v Trnave najvyššie údaje počas prvých týždňov, kedy prekračovala jedno percento.

Okres Trnava je podľa aktuálne platného Covid automatu zaradený do II. stupňa varovania a patrí medzi 17 najlepších na Slovensku.

Počas tohto týždňa avizuje ministerstvo zdravotníctva ohlásenie zmien týkajúcich sa zrušenia viacerých platných obmedzení, keďže na Slovensku sa epidemiologcká situácia postupne zlepšuje.

Predseda vlády Eduard Heger v nedeľu naznačil, že od 19. apríla 2021 by sa mohli otvoriť aj mnohé dlhodobo zatvorené obchodné prevádzky či sprístupniť služby.

Konkrétnejšie zmeny ohlási vláda a ministerstvo zrejme v druhej polovici týždňa.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2021 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.