reklama

Desiate kolo antigénového testovania obyvateľstva prinieslo v Trnave opäť rekordne nízku mieru pozitivity

Desiate tohtoročné kolo plošného antigénového testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia Covid-19 prinieslo v Trnave opäť rekordne nízku mieru pozitivity.

V mestských odberových miestach sa nechalo počas víkendu 27. – 28. marca 2021 otestovať 19 364 ľudí, z nich bolo 19 321 negatívnych.

Pozitívnych testov bolo zaznamenaných 43, miera pozitivity dosiahla 0,22%.

Ilustračné foto

Minulý víkend bolo zistených v mesto vytvorených odberových miestach 53 pozitívnych, miera pozitivity dosiahla 0,27%, týždeň predtým v 8. kole to bolo 0,28%.

Miera pozitivity dosahovala najvyššie údaje počas prvých týždňov, kedy prekračovala jedno percento.

V prvých štyroch kolách dosiahla miera pozitivity hodnoty od 0,72% do 1,27%, od druhej polovice februára postupne pozitivita klesla pod pol percenta.

V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať do mestom vytvorených odberových miest od 19 do 23-tisíc ľudí.

Obce v okrese Trnava hlásili počas marca maximálne jednotky pozitívnych počas víkendových testovaní, výnimkou nie sú ani prípady, kedy nemali zo stoviek vykonaných testov v obci ani jeden pozitívny nález.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2021 22:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.