reklama

V Trnave sa prišlo cez víkend otestovať vyše 17 – tisíc ľudí, pozitívnych bolo cez jedno percento

AKTUALIZOVANÉ

Počas víkendu 23. a 24. januára 2021 v rámci celoplošného testovania na Covid-19 vykonali v Trnave celkom 17 380 testov, pozitívny výsledok malo 200 ľudí, čo predstavuje mieru pozitivity 1,15 percenta. Priebeh testovania bol pokojný v meste aj okolitých obciach. Niektoré z nich využívali aj možnosť elektronickej registácie obyvateľov na presný čas.

Do januárového celoplošného testovania sa počítajú výsledky od pondelka 18. januára.

Testovanie bude v Trnave pokračovať v pondelok a utorok.

Stav obsadenosti odberových miest v Trnave je pravidelne aktualizovaný na stránke testovanie.trnava.sk. Zoznam odberových miest nájdete tu.

Testovanie antigénovými testami prebieha od štvrtka 21. januára aj v trnavskej automobilke Stellantis Slovakia.

“Počas štyroch dní – do nedele večera – absolvovalo testovanie už 2726 zamestnancov závodu a zamestnancov dodávateľských firiem pracujúcich v areáli automobilky. Z toho pozitívnych bolo celkovo 25 osôb, ktoré okamžite nastúpili do karantény. Miera pozitivity počas dvoch dní testovania tak dosiahla 0,92 %,” informoval šéf externej komunkácie automobilky Peter Švec.

Testovanie v automobilke prebieha v koordinácii s mestom Trnava a Okresným úradom Trnava. Pokračovať bude aj počas nasledujúcich dní, v prípade potreby potrvá do utorka 26. januára.

Ilustračné foto

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2021 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave sa prišlo cez víkend otestovať vyše 17 – tisíc ľudí, pozitívnych bolo cez jedno percento”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.