reklama

V Trnave začnú vykonávať dvakrát viac testov na koronavírus

AKTUALIZOVANÉ

Počet testovaných osôb na ochorenie Covid-19 sa v Trnave od stredy 8. apríla 2020 výrazne zvýši. Informovala o tom prednostka Kliniky infektológie Fakultnej nemocnice Adriana Kršáková.

Aktuálne nie je v trnavskej nemocnici hospitalizovaný žiadny pacient s potvrdeným ochorením Covid-19.

Vyliečený je jeden pacient, ktorý mal pozitívnu vzorku vykonanú v trnavskej nemocnici.

„Všetci pacienti z Trnavského kraja sú v súčasnosti v domácej liečbe, v prípade ťažkostí nás kontaktujú,“ povedala prednostka Kliniky infektológie Adriana Kršáková.


Adriana Kršáková na tlačovej besede v spoločnosti (zľava) župana Jozef Viskupiča, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a medicínskeho riaditeľa FN Trnava Viliama Vadrnu

Doteraz sa vo FN Trnava liečilo celkovo šesť pacientov s novým koronavírusom.

Testy sa v Trnave vykonávajú na infekčnej klinike.

Po novom sa budú vyšetrenia robiť aj formou drive-in pred budovou chirurgického pavilónu pri červenom stane na ulici Andreja Žarnova.

„Je nutné sa vopred objednať. Zdravotnícky personál podľa klinického stavu zhodnotí, kedy pacient dostane termín,“ uviedla Kršáková.

Pacienti sa môžu prihlásiť na testovanie cez e-mail: covid19@fntt.sk. Odbery budú prebiehať od 8. do 13. hodiny.

„Testy sú vykonávané po predchádzajúcom dohovore a zhodnotení, či je testovanie v danom čase pre nich vhodné. Pacienti sú objednávaní vopred. Ambulantne sme doteraz testovali 25 až 30 pacientov denne, hospitalizovaných pacientov testujeme ihneď. Vďaka novým zmenám kapacitu navýšime na viac ako 50 testov denne,“ informovala prednostka Kliniky infektológie FN Trnava.

Trnavskú nemocnicu navštívili v sobotu 4. apríla minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ako skonštatoval, nemocnica je na pacientov s koronavírusom nastavená.

Minister zdravotníctva si pozrel červené zóny, lôžka kapacitne pripravené za prísnych hygienických noriem pre prípad potreby tak pre pacientov v stabilizovanom stave, ako aj pre ľudí, ktorí by potrebovali zdravotnú starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti.

„Našou úlohou bolo prezentovať vedeniu rezortu zdravotníctva našu pripravenosť na možné komplikácie a problémy v spojení s koronavírusom. Dúfam, že sme presvedčili a ukázali, že túto úlohu berieme veľmi vážne. Chcem poďakovať všetkým zdravotným sestrám a lekárom, ktorí tu už slúžia niekoľko týždňov,“ poznamenal generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2020 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave začnú vykonávať dvakrát viac testov na koronavírus”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.