reklama

V Trnave začnú vykonávať dvakrát viac testov na koronavírus

AKTUALIZOVANÉ

Počet testovaných osôb na ochorenie Covid-19 sa v Trnave od stredy 8. apríla 2020 výrazne zvýši. Informovala o tom prednostka Kliniky infektológie Fakultnej nemocnice Adriana Kršáková.

Aktuálne nie je v trnavskej nemocnici hospitalizovaný žiadny pacient s potvrdeným ochorením Covid-19.

Vyliečený je jeden pacient, ktorý mal pozitívnu vzorku vykonanú v trnavskej nemocnici.

“Všetci pacienti z Trnavského kraja sú v súčasnosti v domácej liečbe, v prípade ťažkostí nás kontaktujú,” povedala prednostka Kliniky infektológie Adriana Kršáková.


Adriana Kršáková na tlačovej besede v spoločnosti (zľava) župana Jozef Viskupiča, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a medicínskeho riaditeľa FN Trnava Viliama Vadrnu

Doteraz sa vo FN Trnava liečilo celkovo šesť pacientov s novým koronavírusom.

Testy sa v Trnave vykonávajú na infekčnej klinike.

Po novom sa budú vyšetrenia robiť aj formou drive-in pred budovou chirurgického pavilónu pri červenom stane na ulici Andreja Žarnova.

“Je nutné sa vopred objednať. Zdravotnícky personál podľa klinického stavu zhodnotí, kedy pacient dostane termín,” uviedla Kršáková.

Pacienti sa môžu prihlásiť na testovanie cez e-mail: covid19@fntt.sk. Odbery budú prebiehať od 8. do 13. hodiny.

“Testy sú vykonávané po predchádzajúcom dohovore a zhodnotení, či je testovanie v danom čase pre nich vhodné. Pacienti sú objednávaní vopred. Ambulantne sme doteraz testovali 25 až 30 pacientov denne, hospitalizovaných pacientov testujeme ihneď. Vďaka novým zmenám kapacitu navýšime na viac ako 50 testov denne,” informovala prednostka Kliniky infektológie FN Trnava.

Trnavskú nemocnicu navštívili v sobotu 4. apríla minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ako skonštatoval, nemocnica je na pacientov s koronavírusom nastavená.

Minister zdravotníctva si pozrel červené zóny, lôžka kapacitne pripravené za prísnych hygienických noriem pre prípad potreby tak pre pacientov v stabilizovanom stave, ako aj pre ľudí, ktorí by potrebovali zdravotnú starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti.

“Našou úlohou bolo prezentovať vedeniu rezortu zdravotníctva našu pripravenosť na možné komplikácie a problémy v spojení s koronavírusom. Dúfam, že sme presvedčili a ukázali, že túto úlohu berieme veľmi vážne. Chcem poďakovať všetkým zdravotným sestrám a lekárom, ktorí tu už slúžia niekoľko týždňov,” poznamenal generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2020 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “V Trnave začnú vykonávať dvakrát viac testov na koronavírus”

 1. 1
  ekonomika says:

  Bez očkovania a liekov sme vprdeli. Testy, izolácia sú len preventívne opatrenia.Celý národ je na izolačke a ekonomika ide na 60% teraz sa ukazuje, aký zbytoční sú všetci tí futbalisti, manažéri, politici, poodnik- atelia. To čo sme vždy zanedbávali je výskum a vývoj.Vedcov sme mali na to aby dávali kredity študentom namiesto toho aby robili výskum a študentov na to aby po vysokej škole získali prestíž alebo nedaj bože, keď to nestihli na strednej, oženili sa na vysokej škole. Sme trápny štát,v ktorom ešte aj odborné knihy si prekladáme z českého jazyka aby sme mali z čoho odpisovať naše diplomové práce…

 2. 2
  plačko says:

  V prdeli sme hlavne keď tí čo majú niečo riadiť začnú vyplakávať.
  https://mytrnava.sme.sk/c/22376618/mesto-trnava-odpusti-najomne-podnikatelom-aj-lekarom.html
  – Primátor Bročka v súvislosti s pomocou pre podnikateľov v meste pripomína, že vláda takmer vôbec nehovorí o pomoci pre samosprávy.
  To asi vláda rozkázala rozhajdákať všetky zdroje mestského rozpočtu a rezervný fond mesta a politbyru tzv. mestským poslancom rozkázala aby toto bezbrehé drancovanie rozpočtu odsúhlasili.
  Zúfalci to chcú hodiť na vládu neviem či Fica alebo Matoviča a koronu.
  LenON za nič nemôže. Zobrali mu jeho hračku na bezbrehé plytvanie.
  Korona je pre nich vlastne spása lebo sa budú zbabelo 50 rokov vyhovárať.

  • 2.1
   Sprava says:

   Rezervny fond je natom ovela lepsie ako predtym a bude vyuzity na vykrytie vypadku prijmov.

   • 2.1.1
    rezerva says:

    Samozrejme to nám je jasné. Kľud.
    Inak pred nemocnicou je taký stan merajú tam teplotu, kukajú zuby aj
    dr. Chocholušek vraj má službu. Treba to využiť.
    Na turistike asi bolo moc teplo.

    • 2.1.1.1
     Jan says:

     Rezerva, Správa tam nenapísal v akom časovom horizonte ten rezervný fond ja na tom oveľa lepšie ako predtým. K tým opatreniam je potrebné ešte doplniť pri slnečnom počasí pokrývku hlavy a pitný režim. Inak je jednoznačne vidieť že nové vedenie mesta to s občanmi myslí úprimne a progresívne metódy zavádzané pri zabezpečení chodu mesta je jednoznačne vidieť. Veď len taká údržba chodníkov v zime s jednými táčkami, jednou lotatou a rozmetadlom a obsahom 5kg posypového materiálu a 9 pracovníkmi je asi z doby 50 rokov minulého storočia keď ich dedovia nás tu učili ako sa chovať aby sme prežili.

     • 2.1.1.1.1
      šiby ryby says:

      Nevíš že ked svíci slnko máš ícit na láfku. Tam sa vrhá scín zadarmo.
      Ščul tam nigdo není a nevíme na keho ten scín máme vrhnút.
      Mestskí pandúri vraj v promenáde chycili 3 korony. Jedna má bradu.
      Nescú sa priznat odkál došli.
      Cygloveža je furt prázdna.
      Šibáky si neplecte Igor to zatrhol.
      Ináč ništ nové.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.