reklama

Trnavská nemocnica hlási 800 zaočkovaných zamestnancov proti Covid-19, začali s podávaním vakcíny pre ostatných zdravotníkov

Za prvých šesť dní zaočkovali vo Fakultnej nemocnici Trnava 800 zdravotníkov a personálu. V pondelok 11. januára začali v trnavskej nemocnici s očkovaním zdravotníkov a lekárov z ostatných zdravotníckych zariadení mimo nemocnice.

Očkovanie v Trnave začalo 5. januára 2021, do 11. januára zaočkovali viac ako 800 ľudí.

Trnava má v prvej etape k dispozícii 10-tisíc vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Očkovanie je rozdelené do štyroch vĺn, v prvej vlne sú prioritne očkovaní zdravotníci, zdravotnícky personál, ako aj predstavitelia kritickej infraštruktúry.


Očkovacia látka v trnavskej nemocnici

Každý týždeň by mali podľa slov riaditeľa FN Vladislava Šrojtu do Trnavy prichádzať nové zásoby, aby nedošlo k zastaveniu procesu očkovania, ktorý podlieha registrácii.

Podávanie vakcíny prevádzajú dva očkovacie tímy, ich počet má postupne narastať na základe zvyšovania záujmu o očkovanie.

Prvý zaočkovaným človekom v Trnave sa stala symbolicky nestorka slovenskej infektológie, profesorka Anna Strehárová, bývalá dlhoročná prednostka infekčnej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava, držiteľka viacerých ocenení a členka viacerých vedeckých a odborných spoločností.

Očkovanie vykonala rovnako symbolicky jej nástupkyňa, prednostka Kliniky infektológie FN Trnava doc. Adriana Kršáková.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2021 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Trnavská nemocnica hlási 800 zaočkovaných zamestnancov proti Covid-19, začali s podávaním vakcíny pre ostatných zdravotníkov”

 1. 1
  Otázka says:

  800 zdravotníkov a personálu.
  A koľko známych a ich známych ?
  Namalo by sa to kontrolovať nezávislými ľuďmi ?
  Už nám očkujú športovcov, olympionikov. Ako poznám slovákov aj našich a známych našich .

  • 1.1
   Anička says:

   Tak to ťa žere to ťa kvári? Závidíš čo? Si asi Slovák ako každý takto píšuci!

   • 1.1.1
    Odpoveď says:

    Nie nezávidí, len poukazuje na fakt, že ako prví mali byť očkovaní všetci zdravotnícky pracovníci a postupne následne najrizikovejšie skupiny obyvateľstva.
    Očkovanie je dobrovolné naviac, prečo by mal závidieť ? Je každého vec či sa zaočkovať dá alebo nie.

 2. 2
  ABC says:

  Premiér kritizuje Cibulkovú platiacu dane v Dubaji a s bratrancom a straníckym nominantom na poste riaditeľa trnavskej nemocnice si poriadok spraviť nevie. Ryba vždy smrdí od hlavy, hovorí ľudová múdrosť, alebo to tu riadi ďalší stranícky nominant zo sociálnej poisťovne. No tak šetrite a tešte sa na nižšie náklady vynaložené na dôchodky. Nero keď nebude zvládať pochovávať cez mestskú firmu, alternatíva sú hromadné hroby. To nebude treba ani chladiaci príves a opäť ušetríte.

  • 2.1
   Zombíci says:

   My čo už máme natrénovaný skok do truhly a sme priateľmi žehu nemusíme písať takéto múdra.

   • 2.1.1
    ABC says:

    A ty o tom nevieš že peknú smrť si musíš zaslúžiť. Vieš to je tak, keď ťa už rodina podrazí, tak čo môžeš čakať od Sulíka. A to už nikto nehovorí o čestnosti, transparentnosti. Vieš aj tie krematóriá nestíhajú, takže aby tvoja radosť nebola predčasná. Takže hurá na testovanie, vzhľadom k tomu že test je založený na chemickej reakcii a testovanie sa ma vykonávať pri teplote 15°C až 25°C. Takže to predchádzajúce testovanie na niektorých miestach má aj takú výpovednú hodnotu.

 3. 3
  xXx says:

  Takymto tempom to bude trvat 100 rokov.

 4. 4
  otázka says:

  Prosím Vás, aká závisť ? Veď očkovanie zdravotníkov je v poriadku.
  Čo je nehoráznosť je prednostné očkovanie zdravých mladých ( vedenie mesta Trnavy ) športovcov a rôznych ľudí, ktorí si myslia, že sú niečo viac.
  Preto ja ten prípsevok o tom, že nepochybujem, že aj v Trnave si vybavia “naši ” ľudia prednostné očkovanie .
  Akurát na SRO hovorili, že prednostne by mali byť zaočkovaní napr. astmatici. Spolu so seniormi.
  Predbiehanie sa v očkovaní je nielen neetické, ale je to hulvátstvo !
  Pekný deň všetkým slušným ľuďom.
  Hanba chrapúňom.

 5. 5
  obyčajní ľudia says:

  manželka je pracovníčka v zdravotníctve, pomáha odoberať vzorky pri testovaní a plánuje aj naďalej, ako je možné že keď sa chceal zaregistrovať na očkovanie tu v Trnave tak už sa to nedá ! všetky dni do konca Januára sú už zablokované. Hanba všetkým ktorý to tu vo vyššom územnom celku pre zdravotníctvo organizujú, toto je výsledok ich neschopnosti, tu v Trnave je zriadené iba 1 miesto na očkovanie, ako je možné že iné mestá ako Trenčín, či Nitra majú 2 – 3 miesta na očkovanie ? teda musíme isť do iného krajského mesta lebo Trnava nie je schopná poskytnúť to čo iné mestá, je to presne ukážka ako to tu všetko ne-funguje.

  • 5.1
   -?= says:

   Riaditeľ trnavskej nemocnice je nominant OĽaNO, takže ste takpovediac stranícky kolegovia. Na transparentné očkovanie boli pozvaný zástupcovia širokého spektra organizácií a inštitúcií. Zdravotníci z prvého nasadenia tam podľa direktora nepatria sú na robotu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.