reklama

Trnavská nemocnica hlási 800 zaočkovaných zamestnancov proti Covid-19, začali s podávaním vakcíny pre ostatných zdravotníkov

Za prvých šesť dní zaočkovali vo Fakultnej nemocnici Trnava 800 zdravotníkov a personálu. V pondelok 11. januára začali v trnavskej nemocnici s očkovaním zdravotníkov a lekárov z ostatných zdravotníckych zariadení mimo nemocnice.

Očkovanie v Trnave začalo 5. januára 2021, do 11. januára zaočkovali viac ako 800 ľudí.

Trnava má v prvej etape k dispozícii 10-tisíc vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Očkovanie je rozdelené do štyroch vĺn, v prvej vlne sú prioritne očkovaní zdravotníci, zdravotnícky personál, ako aj predstavitelia kritickej infraštruktúry.


Očkovacia látka v trnavskej nemocnici

Každý týždeň by mali podľa slov riaditeľa FN Vladislava Šrojtu do Trnavy prichádzať nové zásoby, aby nedošlo k zastaveniu procesu očkovania, ktorý podlieha registrácii.

Podávanie vakcíny prevádzajú dva očkovacie tímy, ich počet má postupne narastať na základe zvyšovania záujmu o očkovanie.

Prvý zaočkovaným človekom v Trnave sa stala symbolicky nestorka slovenskej infektológie, profesorka Anna Strehárová, bývalá dlhoročná prednostka infekčnej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava, držiteľka viacerých ocenení a členka viacerých vedeckých a odborných spoločností.

Očkovanie vykonala rovnako symbolicky jej nástupkyňa, prednostka Kliniky infektológie FN Trnava doc. Adriana Kršáková.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2021 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská nemocnica hlási 800 zaočkovaných zamestnancov proti Covid-19, začali s podávaním vakcíny pre ostatných zdravotníkov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.