reklama

Fakultná nemocnica ukončila prevádzku filtračného stanu. Mení sa aj miesto testovania na COVID-19

Pacienti, ktorí prichádzajú do Fakultnej nemocnice Trnava, už nemusia prechádzať cez filtračný stan. Ten slúžil na triedenie pacientov formou merania teploty návštevníkom nemocnice a vypísania dotazníka.

Ako informoval referent pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič v piatok 22. mája 2020, pacient, ktorý prichádza do Fakultnej nemocnice Trnava už nemusí prechádzať cez triediaci stan.

„Môže ísť priamo k lekárovi na konkrétnu ambulanciu. Stále však platia prísne hygienicko-epidemiologická pravidlá. Pacienti musia mať v areáli nemocnice prekrytú tvár rúškom, v čakárňach musia dodržiavať odstup dva metre a pred vstupom do ordinácie si musia vydezinfikovať ruky. Dezinfekcia bude poskytnutá pacientom pred vstupom do ordinácie,“ priblížil.


Filtračný stan pred FN Trnava

Na jednotlivé vyšetrenia v ambulanciách sa pacienti musia objednať telefonicky na konkrétny dátum a čas.

Na niektoré ambulancie je možné objednať sa aj online cez stránku fntt.sk.

Pred vstupom do ordinácie bude pacientom v priestoroch ambulancie meraná telesná teplota a vypíšu formulár, ktorý si môžu vopred priniesť vytlačený. Formulár nájdu na stránke fntt.sk.

Mení sa miesto testovania COVID-19

Fakultná nemocnica Trnava bude stále realizovať testovanie na COVID-19. Mení sa však miesto testovania.

„Pacienti budú testovaní na Klinike infektológie FN Trnava, ktorá sa nachádza v areáli nemocnice. Pacienti, ktorí sa budú testovať nevstupujú do priestorov Kliniky infektológie, ale čakajú pred budovou, kde si ich vyzdvihne personál kliniky,“ uviedol Martovič.

Ľudia, ktorí sa chcú objednať na testovanie, musia mať v telefóne stiahnutú aplikáciu Moje ezdravie, kde vypíšu žiadosť o testovanie a odošlú ju na spracovanie.

Aplikácia je dostupná:
Android
iOS

Pacientovi je následne vygenerovaný špeciálny kód, s ktorým sa preukáže na odbernom mieste. Bude upozornený na presný čas a miesto testovania, na ktoré sa má dostaviť. Následne sa s týmto kódom preukáže na odbernom mieste,“ priblížil.

Tí, ktorí sa chcú otestovať z vlastnej vôle, sa objednávajú prostredníctvom formulára (LINK TU).

Ide o testovanie, kedy človek nemá príznaky a nemá ani cestovateľskú anamnézu, ale chce mať informáciu o svojom zdravotnom stave.

Samoplatcovia platia 70 eur za jeden test. Platba prebehne na odbernom mieste a je možná len bezhotovostným stykom – platobnou kartou.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2020 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.